Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

renault megane caupe cabrio


Joanna25

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Bardzo proszę o opinię posiadaczy Renault Megane CC w kwestii kosztów ponoszonych w czasie używania:) i usterek... Czy rzeczywiście dachy szybko się psują (elektronika) i naprawa dużo kosztuje...? Bo jeśli chodzi o koszty drobnych napraw to widzę (na allegro), że sytuacja nie jest tragiczna. części są znacznie tańsze w porównaniu do bmw, audi czy mercedesów...

 

Szukam Megane CC rocznik 2003 -2005 z silniekiem 2.O by dużo nie paliła... druga sprawa: diesel czy benzyna?? co lepsze?? bo ceny sie wyrównują;P

 

Aha i na co uważać przy zakupie tego auta???

 

Obecnie przebywam w Niemczech, na stronie mobile.de te auta są znacznie droższe (7.000euro) od tych w Polsce... (5.000euro) dlaczego? samo sprowadzenie jeszcze kosztuje ok 500euro... więc to się nie opłaca!;/

 

z góry dziękuję:mrgreen:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem diesel ...miałem ten sam problem co TY akurat u mnie diesel był w lepszym stanie .co do kosztów to w moim przypadku był tylko rozrząd .Uwagę zwróć na to czy dach płynnie chodzi nie może się przycinać oraz czy nie cieknie najlepiej pojechać na myjnie resztę tak jak przy kupnie normalnego autka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem w PL meganki cc i moim zdaniem, jeżeli teraz jesteś w Niemczech, to wróć z takim autem na żółtych blachach - to się opłaca. Oczywiście jeżeli jest to pewna sztuka. W PL 90% jest po przejściach - stąd też ta różnica w cenach (w opisach oczywiście bez wypadkowy z małym przebiegiem). Ja wybrałem 2.0 i taki szukałem, bo diesel jak w miarę nowy to ok, używany, to na pewno już swoje km zrobił, a im starszy tym więcej kosztuje. Ale to też zależy, bo znam ludzi którzy długo użytkują diesle i nic, a jednemu na dzień dobry przyszło wydać 6 kółek na turbo i sprzęgło. Spalanie przy 2.0 benzyna realnie pomiędzy 9-11 litrów. Jeżeli chodzi o dach, to tak jak kolega Wydma napisał. Ogólnie polecam, a psuje się jak każde reno. Aha, co do awarii dachu, ostatnio jednemu użytkownikowi forum pękł przewód hydrauliki dachu (dodatkowo zalało mu tylną kanapę) serwis chciał to naprawić za grube pieniądze, ale wiem że coś tak kombinował - sztukował, aby wyszło taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie j/w koledze z nickiem Grymlu padł wężyk od hydrauliki rozebraliśmy na spocie i zał do ponownego zakucia ... koszta były w porównaniu do nowego wężyka minimalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie chłopaki... czekam na dalsze opinie... Wszystko jest dla mnie ważne;P

Mówią mi znajomi, że to auto jest drogie w utrzymaniu... nie jest dobre na polskie drogi (zawieszenie siada) że awarie są częste, często komputer siada... że te karty-kluczyki (jak to sie tam nazywa...;/) potrafią przestać działać i musimy dzwonić po lawete... dlatego pytam Was, posiadaczy Megane CC....

Ponoć niedawno gościu kupił taką megankę tu w Niemczech (polak), przebieg tylko 90 000 ale długo się nie cieszył... po kilku tygodniach nie odpaliła... laweta... nie wiem co sie dokładnie stało, ale to przeraża...

W sumie każde auto się psuje... Nie ma na to rady...

No ale wygląd ma boski:) ważne by czuć się dobrze w aucie... a ja bym się czuła w nim bardzo dobrze...ach...:mrgreen:)) robi wrażenie:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszenia czy siada ...Poruszam się w lato na 19 calowych felgach i jeszcze nic nie robiłem z zawieszeniem a uwierz mi jest bardzo twardo teraz wymieniłem tylko końcówki drążków tak asekuracyjnie ponieważ posadziłem auto na gwincie (jedzie się teraz jak wozem drabiniastym .

 

Części blacharskie są drogie (brak zamienników)reszta w normalnych cenach .

PS w tych autach lubią siadać tylne podnośniki szyb na alledrogo do dostania bez problemu .

Edytowane przez Wydma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto z Niemiec, diesel 2005, z przebiegiem 124.000. Obecnie mam na liczniku 139.000. Wymianiałem jedynie 2 tarcze hamulcowe oraz klocki. Ostatnio jesienią padło na filtry oraz jedną świecę zarową.Tyle wkładu poprzez okres 21 miesięcy. Auto hula jak trzeba, spalanie średnie nigdy nie przekroczyło 6.5l/100km, polecam jak najbardziej diesla, ze względu na oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto, awaryjność renault to mit, psują się jak każde auta, wystarczy wejsc na forum VW i innych żeby sie przkonać. Ludzie się naczytają na sieci i jak już się okaże że coś padło to sie płaczą na każdym możliwym forum i kółko się kręci.

Ja kupiłem mIIcc trochę taniej, z rzeczywistym przebiegiem 105kkm, również 1.9 dci 120km, również 2005r. Mam ciężką nogę - w mieście 7,1l/100 w trasie ~6l/100 a w trasie sobie nie żałuję. Co do diesli, serwisować jak podręcznik przykazał, regularnie, żeby nie płakać już w momencie kiedy "padnie" ale zapobiegać i wszystko powinno być ok. Polecam przed kupnem zabrać do zaprzyjaźnionego mechanika/elektronika żeby podpiął pod komputer i zobaczył czy błędów nie ma. Kultura pracy znakomita, na zimnym lekko wesoło klekocze :lol: po rozgrzaniu osobiście wogóle nie czuję że to diesel, również elastyczność silnika fajna, ładnie się zbiera to auto. Osobiście polecam. Ten twój ma ładny kolor :o. Pozdrawiam, sezon nadchodzi i mam nadzieje że przyjdzie Ci go przejeździć bez dachu :o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!