Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż wlewu paliwa.?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po otwarciu klpki wlewu paliwa widać rdzę która pojawiła się tam w mojej megi (foto)

 

dsc00214bc.jpg

 

Chcąc dobrze to oczyścić i pomalować trzeba zdemontować wlew paliwa. Rozwiercić te nity. Ale jak później zamontować.?? Nie posiadam nitownicy i nie będę jaj kupował na jeden raz. Może jakoś na śrubki.??

Macie jakieś sprawdzone pomysły.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co tylko ten malutki fragmencik jest rudy ale obok są pryszcze i zaraz lakier odpadnie... Myślałeś już jak zdemontować wlew i jak później go zamontować... Zdemontować to wydaje mi się że wystarczy te nity rozwiercić ale co później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitownica, to nie jest znów majątek. Za 10 zł już można kupić. Do tego parę nitów za 50 gr.

Zawsze możesz zrobić to na śruby. Pamiętaj tylko, że od drugiej strony trzeba dać nakrętkę, a dostęp tam jest nieciekawy, lecz nie niemożliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Szukałem na forum ale nie znalazłem info jak zdemontować klapkę wlewu paliwa.

Chcę wreszcie zrobić porządek przy swoim wlewie paliwa i muszę zdemontować też klapkę. Otwierając klapkę przy zawiasie niby są jakieś śruby widoczne ale nie ma jak ich chwycić w celu odkręcenia. Pomoże ktoś mi rozwiązać tą zagadkę.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby są jakieś śruby widoczne

śrub od klapki są w nadkolu najlepiej mieć oczkową "8", śruby mogą się zacząć obracać w plastiku

Co do plastiku w koło wlewu to czy w tych zabezpieczeniach się nie wciska środka(tak mi to wygląda na fotce autora)?

Co do zamocowania to faktycznie nitownica nie jest droga w zakupie ale można to na wkręty zrobić ale to już nie będzie dobrze wyglądało tak jak śruby i klapka może się nie domykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapka może się nie domykać

Jak się spiłuje te wgłębienia, co niby mają przytrzymywać śruby, to nic nie będzie odstawać. Robiąc tak, można z obu stron nałożyć klucze na śrubę i dobrze dokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Podepnę się do dyskusji. Ja mam klapke(zaślepkę) wlewu paliwa całkiem urwaną nadająca się do pospawania i warsztat chce żebym wyciagnoł im cały wlew paliwa bądź sam ten zawias do którego jest przymocowana samą klapka. Jednak ze po wykreceniu trzech śrub sam nalewak nie reaguje i nie da się dziada wyciągnąć. Ma ktoś jakieś porady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!