Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

samochód do 25-30tys


Rekomendowane odpowiedzi

witam

rozważam zakup samochodu do ok 25-30 tyś zl (25tyz zl sama benzyna, 28tys z gazem), samochód docelowo jeździłby na gaz, zastanawiam się nad takimi oto egzemplarzami:

 

- megane II 7 (ph2)

- peugot 407

- honda accord ( za droga w utrzymaniu ? wysokie spalanie )

- mazda 6 rocznik

- toyota rav4 ? - to najnowszy pomysł :mrgreen:

 

warunek to prawdziwy przebieg poniżej 100tyś km, chciałbym kupić autko na dłużej, rocznik pow. 2005, jest szansa że się dostanie zadbany egzemplarz z ww modeli, bo wg moich obserwacji dla accorda i mazdy 6 nie ma takowej ?

 

myślałem nad laguna ale nie wiem czy w tej kwocie jest szansa na zmieszczenie sie w wersji ph2?

 

co sądzicie o wymienionych modelach? czy podane roczniki nie są dobrą wolą kupującego ? macie może jakieś swoje propozycje ?

pozdrawiam

Edytowane przez impio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane II dobry pomysł, ja mam w LPG i daje radę :mrgreen: Tylko nie 1.6 16v, lepiej 2.0 16v.

Peugeot 407 - sam się zastanawiałem, ale na forum Pugów było jasno napisane, że wersje PB 1.8 są awaryjne (elektronika) jakieś cewki padają non-stop. Dopiero wersje 2.0 i 2.2 były lepsze ale tak czy siak, "choinki" się zdarzają.

Mazda 6 - w tej kasie będzie miała problemy z rdzewiejącymi tylnimi nadkolami. Poza tym z LPG się nie bardzo lubią jej silniki PB.

Toyota RAV4 - czy kolega siedział choć raz w "tym czymś" ? Plastik, plastik i jeszcze raz strzelający plastik. Z LPG problemy, jak to w Toyocie - montują LPG z dodatkowym zbiornikiem i płynem który rzekomo ma lepiej smarować gniazda zaworowe (problemy z wypalaniem się gniazd na LPG - gdyż LPG jest paliwem "suchym" w dodatku spala się w ok. 100 C wyższej temperaturze.

 

Ja bym się jeszcze zastanowił nad Citroenem C5 - bardzo przyzwoite autka :mrgreen:

 

EDIT

 

ew. Opel Vectra C

Edytowane przez trybik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toyota to jak pisałem najświeższy pomysł ale w z dwóch powodów na 99% odpada, pierwszy to przedział cenowy nie ta kasa nie ten samochód, drugi jak kolega zauważyl komfort jazdy wyczytałem taka o to opinie: ravka na terenie innym niż prosty zachowuje sie jak kot na rozgrzanym dachu :mrgreen:

 

vectre ma mój kuzyn (nie ma z nią problemow) ale nie podoba mi się, w porównaniu do ww modeli wypada słabo

 

czy meganki z tych roczników maja skrzynię 6stopniową ?

Edytowane przez impio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się jednak Laguną 2 phII, najlepiej z zachodu. Można kupić wypasione egzemplarze i wbrew opinii można kupić auto z małym przebiegiem. Jedyny problem jest taki, że na 100 pojawiających się na allegro Lagun, jakieś 4 sztuki to benzyny, reszta diesle.

 

Nie znam dokładnie aut, które wyżej wymieniłeś, no może poza megankami phII, ale wiem, że w vectrach pada moduł CIM i w serwisie koszt wymiany to ok 2000zł, a regeneracja ok 700-800zł.

Meganka phII jest fajna, ale jeśli chodzi o komfort podróżowania, to jednak Lalunia jest o wiele lepsza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym problem, ciężko znaleźć lagune w benzynce ...

 

analizując ceny na automobile to przedział pow 2005 30tyś za samochód w benzynie do 100tyś km dla 407 i laguny jest nieralny :)czy się mylę ?

Edytowane przez impio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

przy francuzach każdy samochód jest szary :mrgreen: i o słabym wyposażeniu

 

tak mnie naszło, iż może w obliczu szalejących cen warto kupić coś tańszego np mondeo mkIII ?

 

Dodano: 28 cze 2013 - 21:11

minął ponad rok i bujam się złotą strzałą, ale zachciało mi sie cabrio ... :mrgreen: nie ma sensu wymiany złotej strzały na cabrio, nie dość, że dorzucę kasę do rocznika to pewnie pakiet startowy będe musiał dołożyć a tak wiem co mam, więc wpadłem na pomysł zakupu porsche boxstera rocznik 98-00 ktoś jeździł, posiadał ?

Edytowane przez impio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!