Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2.0 113km


ajku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znajomy wczoraj przywiózł ze Szwajcarii Megane 2.0, 115 koni. Na drzwiach od strony kierowcy jest znaczek RXE (oznaczenie silnika?). Samochód ma przejechane 158000 km, akurat widziałem go dosłownie 5 min po tym jak przyjechał, wiec oglądałem go za nim jeszcze którykolwiek z magików go dotknął, więc w przebieg jestem w stanie uwierzyć. Blacha zdrowa, gdzieś jakieś przytarcie, lampka od kierunkowskazu rozwalona, lekko maska wgięta, ale poza tym wygląda ok. 2 airbagi, klima, wspomaganie, radyjko ze sterowaniem w kierownicy.

 

Czytam od wczoraj fora i wszystko co jest na ten temat w necie, znalazłem informacje że najbardziej nie udane były silniki IDE. Pytania mam następujące, czy aby na taki silnik nie trafiłem? Drugie pytanie dotyczy spalania, ponieważ ile czytam opinii to każdy inne podaje. Widuję spalania w okolicach 7-10 litrów, tylko że wg producenta autko pali 11,6 litra. Samochód ma być dla żony, przewiduję bardzo spokojną jazdę.

 

Cena to 5,5-6k, jeszcze nie ustalona.

 

Link do zdjęć:

http://chomikuj.pl/Ajq/Galeria

Edytowane przez ajku
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły 2 litrowy 8 zaworowy 115konny silnik który doskonale nadaje się do zagazowania.

Oznaczenie RXE to wersja wyposażenia jedna z bogatszych.

W tym meganie dokładnie rozglądnij się za rdzą w progach okolicach nadkoli, zawiasów drzwi, maski, wokół szyby czołowej, pod dywanikami w bagażniku.

Silniki IDE były 16 zaworowe z bezpośrednim wtryskiem i osiągały moc 140 koni ty na takiego nie trafiłeś.

Przydało by się troszeczkę więcej tych zdjęć.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czy jesteś w stanie coś jeszcze powiedzieć o spalaniu? Przewidywany przebieg dla tego samochodu to do 10 tysięcy rocznie, więc jeśli już kupię bez gazu to raczej nie będę w niego więcej inwestować.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pcz_07, jednostka znana już jest z laguny 1 a jak wiadomo wypuszczono ją w 1993 więc mieli parę lat by ją delikatnie dopracować.

ajku, w trybie miejsko/drogowym musisz się liczyć z spalaniem ok 10l na 100km. Jak po samym mieście to więcej normalna sprawa, ale jaka mina kierowców kiedy dajesz w gaz i gładko odchodzisz a noni dojść cie nie mogą :mrgreen:

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję za info :) autko kupione.

 

Jest kilka rzeczy do zrobienia, ale nic strasznego. Mam przy tej okazji jeszcze pytanko. Pod samochodem z tyłu znajduje się jakaś poprzeczka, wygldada to jak jakieś usztywnienie. Muszę to wymienić bo rudy zaczał ta poprzeczkę zjadać, czy jest na nia jakaś fachowa nazwa? Nie wiem po prostu o jaka konkretnie część pytać a przez telefon zadzwonić do sklepu i pytać o "taka poprzeczka z tyłu" to trochę się mogę nie dogadać <piwko>

Edytowane przez ajku
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!