Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie tak musi być. Może to samo ciśnienie w przewodach powodować inne siły na tłoczki i w efekcie taką samą siłę hamowania tyłu.

 

Zresztą co tu dużo myśleć. Jak kogoś temat interesuje niech idzie do zaprzyjaźnionego sklepu i sprawdzi nr części pompy, i abs w tym i w tym aucie i sprawdzi czy oby nie ma jakiś różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tej zimy tył (bębny) w ogóle nie wykorzystał ABS- czyli nie za bardzo było mu do hamowania

 

nie zrozumiałem tego że "mu do hamowania nie było". Odebrałem to jako pozytyw że Twoje będnowe są bardzo dobre. Włączanie ABSu nie ma nic wspólnego z siłą hamowania tyłu tylko z utratą przyczepności którą np na lodzie stracisz równie szybko przy tarczaj jak i przy bebnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra prościej napiszę.

Czy zimą- czy latem moje bębnowe z tyłu maja małą chęć do blokowania (hamowania).

Odpowietrzania, szczęki itp sprawdzone i wszystko gra.

Być może TTTM, dlatego jestem za tarczowymi- szybka reakcja, duży i stabilny docisk powierzchni hamującej, większa precyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie ABSu nie ma nic wspólnego z siłą hamowania tyłu tylko z utratą przyczepności którą np na lodzie stracisz równie szybko przy tarczaj jak i przy bebnach.

 

Co ma rodzaj hamulcow do stracenia przyczepnosci?? Zgadzam sie ze rownie szybko mozna stracic przyczepnosc na obu rodzajach hamulcow. Natomiast ABS nie jest od tracenia przyczepnosci tylko ma zapobiegac zablokowaniu kol. To raczej ESP jest odpowiedzialny za przyczepnosc. Chyba ze przez stracenie przyczepnosci rozumiesz hamowanie z piskami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa ale:

 

na lodzie i tarcza i beben osiagna ta sama moc hamwania potrzebna do przyblokowania kola, ABS sie zalaczy w obu przypadkach

 

juz na mokrym a zwlaszcza na suchym asfalcie beben osignie max moc jaka moze hemowac kolo, co nie znaczyz e bedzie to max moc z jaka opona moze hamowac auto, wynik, mozna by hamowac lepiej, tarcza majac mozliwosc hamowania kola z wieksza moca, lepiej wykorzysta mozliwosci opony i zawieszenia.

 

w ogole zawsze lepiej miec nadmiar niz niedostatek. przy nadmiarze najwyzej zadziala ABS, przy niedostatku najwyzej nie wyhamujesz... ;P

 

a co do systemow. ESP zwieksza sterownosc i likwiduje w pewnym stopniu niekontrolowana strate przyczepnosci calego auta w czasie jazdy i pokonywania lukow. ABS odpowiada za zachowanie przyczepnosci i trakcji(!!!) kazdego kola w czasie hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa ale:

 

na lodzie i tarcza i beben osiagna ta sama moc hamwania potrzebna do przyblokowania kola, ABS sie zalaczy w obu przypadkach

 

Na Lodzie równie dobrze można hamować nogą... A kierunek i miejsce zatrzymania jest już z góry ustalony. :mrgreen:

 

a co do systemow. ESP zwieksza sterownosc i likwiduje w pewnym stopniu niekontrolowana strate przyczepnosci calego auta w czasie jazdy i pokonywania lukow.

 

Tego to akurat nie lubię. Ingeruje w moje umiejętności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ESPa i nie uwazam ze jest to na maksa potrzebne ale wedlug mnie powinno byc tak ze kazdy system mozna wylaczyc przyciskiem na konsoli czy to ABS, EBV, ASR czy ESP. Kazdy system jest dobry ale do odpowiedniej predkosci. Nie pomoze ESP jak wejdzie sie w zakret 90 stopni przy 200 km/h :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ABS juz od 7gen. jest tak zrobiony ze opony piszcza, znacznie pozniej zwalniane sa szczeki > skuteczniejsze dohamowanie. u mnie przynajmniej to nie problem, ABS stuka a opony ladnie piszcza, fakt nie zawsze ale... a zawsze mozna wyjac bezpiecznik kolo kierownicy :] i bedzie piszczec ile wlezie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!