Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

temat dość stary, ale ciekawy.

Tydzień temu kupiłem kombiaka 1,6 z grudnia 2001 i z tyłu mam tarcze. Z tego co w książce (WKŁ, Megane modele 1999-2002) powinny być rzeczywiście bębny, ale najwyraźniej nie wszędzie ;)

 

Przy okazji, witam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te roczniki miały i bębny i tarcze (kombi miało tarcze).

 

KrzysiekP, jak jesteś w posiadaniu WKŁ do rocznika 99 i wyżej to może zeskanujesz lub pstrykniesz cyfrówką zdjęcia ze stron i umieścisz w dziale instrukcje.

Easy też byłby zainteresowany i inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wracajac do tematu, powiem wam tylko jedno. Tarcze uratowaly mi nogi jesli nie zycie. W moim poprzednim samochodzie mialem bebny i niby hamowal ale jakos tak nie za pewnie [uklad byl ok]. Po jakims tygodniu jazdy samochod dostal tarcze. Pare dni pozniej dnia pewnego pieknego, jadac trasa krakowska w okolicy Janek [hurtownie materialow], prawym pasem predkosc jakies 100-110 wyskoczyl mi bus na pobocze, ale na tyle szeroko, ze zajal jakas 1/3 szerokosci mojego pasa. Obok mnie jechal samochod wiec nie bardzo bylo gdzie uciekac wiec hamulce poszly w ostry ruch. ABS sie zalaczyl i zdazylem wyhamowac [jakies 70metrow max] przed lublinem ktory sie telepal jakies 10-15km/h. Oczywiscie telepanie kierownica itd. tez pomoglo. Na bebnach mysle ze byloby dosc ciezko sie zmiescic. I tak jak bylo pisane wczesniej, tarcze nie sa niezbedne, ale czasem na prawde moga sie przydac. 1000 pln a posiadanie nog albo kregoslupa w calosci to chyba latwy wybor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

meganecoupe02, w końcu to chyba ta sama płyta podłogowa, być może będzie pasować, ale dla pewności trzeba by to dokładnie pomierzyć. Masz oba dostępne, pomierz i będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, tak właśnie zrobię bo chyba będzie najszybciej. Wkrótce będę zmieniał hamulce z tyłu to przy okazji sprawdzę jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, manual się zrobi, tylko muszę znaleźć w Płocku jakieś lepsze szczęki bo wstyd się przyznać sprzedają tu jakieś 4maxy które nawet deskorolki by nie wyhamowały :shock:

 

Belki zmierzyłem, dwa główne wymiary czyli rozstaw śrub do mocowania do nadwozia i szerokość i w obu modelach jest to samo, czyli szansa przełożenia bez większej rzeźby jest chyba możliwa.

Teraz pytanie: czy wszystkie Megany/Sceniki z tarczami z tyłu miały tarczo-bębny (czy jak to się zwie) czy może same tarcze. Pytam bo koszt tych tarczo-bębnów jest niemały i czy opłacalna by była wymiana na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bębny

Skoro wymiary belki są takie same to prawdopodobnie możliwa jest wymiana samych bębnów. Chodzi mi o to, że może da się zdemontować całość; tarcze i zaciski, wraz ośkami i przełożyć to do tej belki którą masz. Albo nawet tylko tarcze z zaciskami. Może się mylę ale tylne tarcze są w dwóch rozwiązaniach jedno to sama tarcza, drugie to tarcza razem z łożyskiem. Tak samo jest z bębnami, jedne są z łożyskiem, drugie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no właśnie o to mi chodzi jak poznać która tarcza jest z łozyskiem a która nie. Koszt takiej belki z tarczami (kompletnej gotowej do montażu) to od 250 zł wzwyż, jednak jak się kupi z zużytymi tarczami, to koszt takiej jednej tarczy to ponad 300zł :roll:

 

Chodzi mi o to, że może da się zdemontować całość; tarcze i zaciski, wraz ośkami i przełożyć to do tej belki którą masz.

Tego chyba się nie da zrobić, wydaje mi się że różnie to wygląda. Jak wrócę kiedyś pod auto to pstryknę fotki bo wczoraj nie miałem cyfrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem jak to wygląda. Na rysunkach wygląda to bardzo podobnie.

Choć Sam Naprawiam II str 129 są rysunki belek w Scenic-u i Megane i są różnice.

Co do belki to za 250 zł może są ale w jakim stanie? Koszt regeneracji belki to ok 600-700 zł, cena obejmuje; wyjęcie belki, wymianę silentbloków , założenie, płyn hamulcowy i odpowietrzenie hamulców. Mnie to niestety czeka jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, z tym zakupem to jak z kotem w worku :-/ Ale można jeszcze jechać na złom i wybrać chociaż taką, która będzie miała jeszcze grube tarcze bo to największy koszt przy takiej belce.

Nie wiem czemu tak dużo kosztuje regeneracja, co prawda roboty trochę jest, ale jak są dwie osoby, w tym jedna kumata w temacie no i kanał to już prawie sukces gwarantowany. W Scenicu sam zdjąłem belkę, leżąc pod nią także można to zrobić.

Kilka lat temu w Clio wymieniałem z tatą silentbloki z tyłu i koszt jednej gumy to ok 70 zł + łożyska belki nie pamiętam ile - jeździ do dziś.

Temat chyba na razie odpuszczę, kupię te nieszczęsne szczęki i tyle. W razie gdyby ktoś potrzebował wymiarów od 1.9dCi lub 2.0 16V to mogę pomóc :mrgreen:

 

EDIT:

wspomniany wyżej manual wymiany szczęk hamulcowych znajduje się tu:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=126217#126217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!