Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne odgłosy z konsoli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam diesla i jak chodzi na wolnych obrotach oraz podczas jazdy po nierównościach terkocze coś p oprawej stronie deski rozdzielczej jak docisne ręką z góry MILKNIE dobierał sie ktoś do tego....ja dopiero ją mam 3 dzień i mnei to wkurza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma tak że u mnie deska rozdzielcza po obu zewnętrznych stronach stuka o szybę albo raczej mi się wydaje bo jak docisnę deskę to milknie. Załatwiłem to prosta a mianowicie wcisnąłem kawałek czarnego plastiku miedzy szybę a deskę na sztywno i umilkła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jadac po betonowcyh plytach, kostce brukowej, przejezdzie kolejowym itp. slychac irytujace stukanie z okolicy nawiewu, stukanie jest podobne do obijajacego sie plastiku.

 

Dociskajac deske rozdzielcza z przy glosniku niskotonowym stukanie milknie ! Tez cos tam wloze aby nie stukalo. Ale co to stuka... bo nie powinno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wertuje forum i tylko w tym starym wątku, odnajduje objawy podobne do moich. Stuka jakby z nawiewów. Jak docisnę deskę rozdzielczą nad wyświetlaczem, przestaje stukać. W weekend zdjąłem pokrywę zegarów i plastik wraz z wyświetlaczem od radia. Wszystkie mocowania całe, niczego tam nie znalazłem.

O klapce obiegu zamkniętego przeczytałem chyba już wszystko, ale zazwyczaj piszecie, że stuka chwilę po uruchomieniu silnika. U mnie stuka podczas jazdy. Auto kupiłem latem, wtedy tego nie było słuchać. Stukać zaczyna, jak temperatura na zewnątrz spada (dokładnie tak, jak pisał hulajnoga10 na początku tego wątku). Klimę mam automatyczną i jeżdżę w trybie AUTO. Zastanawiam się, czy może być tak:

- latem jest ciepło na zewnątrz, jakaś klapka zamykam dopływ ciepłego powietrza z zewnątrz, wtedy nie stuka,

- temperatura na zewnątrz spada, jakaś klapka otwiera się i zaczyna stukać.

Pamiętam, że w letnie wieczory, kiedy było już chłodniej, też zaczynało stukać.

Czy to rzeczywiście mogą być jakieś elementy nawiewów, czy fantazjuję? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie trzeszczy przypadkiem ta pianka między szybą przednią a deska rozdzielczą? Mi tak trzeszczało popsikałem silikonem na to "podszybie" w sprayu i jak ręką odjął cisza aż miło. Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. To stukanie to pianka która ociera się o szybę. Są dwa sposoby na to trzeszczenie. Pierwsze to wciśnięcie czegoś na całej długości np. czytałem, że ktoś wsunął tam rzep tą miękką stroną do szyby a drugi to popsikanie sylikonem w sprayu aby ta pianka ślizgała się po szybie a nie przeskakiwała. Nie szukaj trzasków w innym miejscu bo nic innego nie znajdziesz a tylko się udenerwujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej inwazyjny jest silikon w sprayu. Psikniesz na całej szerokości i po sprawie. Psiknąłem tak pół roku temu i do tej pory nadal cisza. Zrób jak uważasz. Oba pomysły są skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!