Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne odgłosy z konsoli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zaobserwowałem ze z konsoli centralnej wydobywa sie dosc dziwny dzwiek. Na poczatku mi to nie przeszkadzalo ale teraz to juz odechcialo mi sie jezdzic. Dzieje sie to przewaznie na nierownosciach, czyli non stop. Dzwiek ten przypomina tak jak by jakies kamyczki podskakiwaly. Ten dziwny dzwiek slychac z kazdej strony i nie moge zdiagnozowac z jakiego to dokladnie miejsca. Moze jakies plastiki trzeszczą? Nie widzi mi sie rozbieranie calej deski rozdzielczej. Mial ktos podobny problem? A jeszcze co najlepsze to najbardziej slychac jesli na dworze jest ponizej 18 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdjąłem ten górny plastik tam gdzie jest wyświetlacz od radia i temperatura i troche trzaski ucichły, ale dalej słychac. Co mozna jeszcze odpiąć? całej deski nie bede ściągał bo dosc ze nie wiem jak, to jeszcze sie boje ;) A żeby zdjąc konsole, ta na srodku gdzie sa nawiewy i przyciski to musze wykrecic jeszcze jakies sruby oprocz tych dwoch na dole za klapką od złacza komputera? Wykrecilem je i nie chce zejsc, moze sa jakies zaczepy po bokach? boje sie ze cos urwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

WD40 to całkowita bzdura. Prawdopodobnie chodzi o zewnętrzne kratki nawiewu które się po prostu wysunęły z kanalików wentylacyjnych. Niestety tajemnicą Poliszynela jest jak je "wydłubać" .Zdjęcie daszka nad zegarami nic nie da - nie ma dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste - wszystkie plastki (tanie oczywiście bo co chcieć w samochodach spod znaku renault) stykają się i jadąc niestety wydają z siebie niezwykle fantastyczne dla naszych uszów, nie wpominając o nerwach dźwięki. Jedynym rozwiązaniem to chyba tak jak koledzy wspomnieli wyżej przyklejać jakiś filc w miejscach stykania się poszczególnych elementów. Tylko tak jak wyżej wspomniano dużo jest zaczepów, które łatwo ułamać heh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Ja mam pytanie - u mnie tez są dziwne odgłosy przy odpalaniu i zamykaniu drzwi a mianowicie dochodzą one z okolicy lewego przedniego podszybia, niedaleko dmuchawy. Odgłos jest taki jakby jakieś klapka byla luzna. Pojawiają sie one w dziwnym czasie - w trakcie grzania swiec zarowych ta owa klapka stuknie 4 razy i jest dalej spokój no chyba ze sie zamyka drzwi to tez ona klapnie. W czasie jazdy nic nie slychać. Nie sądze zeby były to jakieś przekażniki tylko jakaś odczepiona albo luźna klapka. nie wiem jak sie tam dostać bo rozebrałem juz podszybie dotarłem do dmuchawy ale dalej nie wam jak to rozebrac i gdzie szukać tej klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ! zaczynam szykac :?:

 

[ Dodano: 2008-03-31, 19:31 ]

Panowiem mam prośbe - może ktoś mi przesłać linka do jakiegoś opisu jak dobrać sie do tej klapki od obiegu wewnętrznego ???

Z góry dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!