Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coupe/Hatchback


Sebik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna drugiego samochodu, dotychczas jeździłem i nadal jeżdzę Cinquecento 704. Po 4 latach użytkowania tego pojazdu postanowiłem się przesiąść na coś mocniejszego, większego, wygodniejszego. Przeznaczyłem na ten zakup 5 tys. w sumie nie wiele...ale na więcej sobie nie mogę teraz pozwolić. Najbardziej z wszystkich przejrzanych samochodów do tej kwoty w oko wpadł mi własnie Megane. Pytanie czy w ogole można dostać w miare dobrą Megane za 5 tys? Pisząc dobrą mam na myśli, nie po dzownie, bez poważnych uszkodzeń mechanicznych, blacharskich, lakierniczych. Jak jest w ogóle z awaryjnością tego pojazdu? Na co szczegolnie warto zwracac uwagę przy kupnie tego samochodu?

 

Znalazłem na allegro takie dwa ogłoszenia.

 

Pierwsze: http://otomoto.pl/renault-megane-C23254586.html

Wydaję mi się, że autko ma zbyt mały przebieg. Do tego nie pisze nic, że jest bezwypadkowy(choć wcale nie musi, ale nawet przy wypadkach tak piszą), więc można sie spodziewać, że taki jest...co mi się też wydaje po zdjęciach.

 

Drugie: http://otomoto.pl/renault-megane-zarejestrowany-stan-super-C23463167.html

 

Oby dwa wydają mi sie podejrzane...ale może Wy je lepiej ocenicie?

 

Edit:

Znalazłem jeszcze jedno ogłoszenie.

 

http://moto.allegro.pl/renault-megane-couch-coupe-1-6-8v-1996-rok-i2226582191.html

 

To już wygląda tak jakoś bardziej przyjaźnie. Ogłoszone przez allegro...właściciel napisał, że uszkodzone nadkole, zderzak no i klimatyzacja(ktora zreszta nie jest mi potrzebna) Może lepiej przyjrzeć się temu zamiast tamtym powyższym? Kupić go a za tego tysiaczka zrobić to nadkole i założyć nowy zderzak.

 

Jak się ma w ogóle sprawa z ta jednostką?

Edytowane przez Sebik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jedno ogłoszenie.

 

http://moto.allegro....2226582191.html

 

ta żółta strzała miała robiony przód i tył. Wnęka w przednim zderzaku jest cała w kolorze, a wnęka powinna być czarna. Zderzak tył jest z nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym?

 

http://otomoto.pl/renault-megane-skora-full-opcja-po-oplatach-C23373264.html

 

Dzwoniłem do niego, auto jest opłacone tylko musiałbym wykupić ubezpieczenie na miesiąc, aby wrócić nim do domu. Czy musiałbym wnosić opłate za recykling przy rejestrowaniu auta w wysokości 500zł(zapomniałem sie o to spytać, no chyba, że jak po opłatach to już to zapłacił handlarz)? Czy czekają mnie jeszcze jakieś dodatkowe koszty? I na co uważać przy tego typu rzeczach?

 

To ten sam handlarz, który ma do sprzedania tą srebrną megane, która podałem wyżej.

Edytowane przez Sebik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda nieżle. Tylny zderzak od nowszej budy, lampy z przodu powinny byc dwukomorowe, a są pojedyncze. Ładnie przygotowany do handlu, błyszczy się jak psu ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wygląda nieźle, aż za nieźle...ta wypolerowana kierownica i siedzenia i wszystkie plastyki mnie bardziej odrzucają niż przyciągają. Powiedz mi, skoro jest po opłatach to znaczy, że jedyne koszty jakie mnie jeszcze czekają, to koszt tego ubezpieczenia i potem koszty jak przy normalnej rejestacji, czyli za nowy dowód i tablice? Nie wiem, może wyciągnąć od tego handlarza numer VIN samochodu i sprawdzić czy nie miał dzwona? Ech to poszukiwanie samochodu już mnie wymęczyło nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem polecam Lanosa:

Samochód nie do zdarcia. Za te pieniądze można miec:

-samochód stosunkowo młody (po 2000 roku).

-można trafic dosyc dobrze wyposażony (klima i elektryka).

-blachy podwójny ocynk, jeśli nie bity nie ma prawa rdzewiec.

-części tanie jak barszyk.

-idealny pod lpg.

-często można spotka od pierwszego właściciela.

-1.6 106kM całkiem żwawy.

Mieliśmy takiego lanosa w rodzinie jako wół roboczy przez 12 lat i 180 tyś na lpg. Nic, nigdy poważniejszego się nie zepsuło i nigdy nie stanął na trasie, a poprzez zamontowany gaz, dwa razy na siebie zarobił. Dwa razy rozrząd i raz sprzęgło (spalone, bo uczyli się na nim jeździc siostra i brat) to najpoważniejsze wymiany. Rok temu poszedł do ludzi bez śladu rdzy z dwoma kompletami opon, a kupiec pytał się czy on jest po polerce tak lakier błyszczał.

Silnik z racji mocy polecam 1.6 16v, ale 1.5 8v też spokojnie daje radę 86kM. I znam takie z przebiegiem 350tyś bez remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wezmę to bardziej pod uwagę, chociaż przeglądałem już większość samochodów, które mógłbym kupić za ta cene i Megane mnie z nich najbardziej "zauroczył". Mimo, iż wiem co się mówi o "francuzach". Przypatrzę się jeszcze temu Lanosowi, może zmienię zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekreślałbym Renówki, tylko ciężko znaleźc jest zadbaną i nie bitą, bez śladu rdzy. Co do Lanosa jak najbardziej warto się zainteresować tym autem. Jego cena rynkowa zupełnie nie przystaje do ich wartości, głównie z powodu niektórych stereotypów, które wydumali Ci co nigdy nie mieli tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po VIN raczej dzwona nie sprawdzisz. Koszt rejestracji to ok 1500zł, jakbyś brał od handlarza, to dogadaj się, że zapłacisz mu kasę ale żeby zrobił za Ciebie formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech odnośnie tego ostatniego ogłoszenia, postanowiłem wejść na niemiecka stronę z ogłoszeniami samochodów, tak w sumie, żeby sprawdzić, czy czasem tam nie wisi ogłoszenie tego samochodu. Jednak za dużo przeglądania, ale i tak udało mi się dojść do czegoś...za 1000 euro w Niemczech to chodza takie samochody z dużym przebiegiem, ewentualnie innymi poważnymi wadami i to bez większości wyposażenia, które posiada ta Meganka i w dodatku starsze. Wniosek? Tylko jeden.

 

Sylwekdm : Chodzi mi tylko o to by ten pojazd nie był poważnie uszkodzony, ogniska korozji moga być, może być nawet po stłuczce, byle nie była naruszona poważnie konstrukcja samochodu, byle by rdza nie zżerała podłogi.

 

MeganeCoupe02: No bardziej to chodziło mi o nr VAG, pomieszało mi się. Facet powiedział, ze wóz jest opłacony, więc kwestia tylko sprawdzenia papierów. Tylko teraz jeszcze sobie tak pomyślałem, bo słyszałem o takich akcjach, że mogło by przy rejestacji wyjść, że samochód nie posiada prawa do rejestracji czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech dobra dzięki chłopaki. Jak na razie robię sobie tydzień odpoczynku, bo te 2 dni mnie wykończyły i już ledwo myśle, może przez ten tydzień pokażą się jakieś lepsze sztuki pojazdów, bo jak na razie to bieda.I sorry, za te pare głupot napisanych powyżej, odnośnie VAG/VIN, sam już nie wiem o co mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie dogadaj się na temat opłat jak ten pechowiec: http://www.nie-daj-sie-oszukac.za.pl/

 

koleś sam się ośmieszył zakładając tą stronę. Kto normalny naprawia auto u gościa, który specjalizuje się w ściąganiu rozbitków z zza granicy? A to już jest mistrzostwo:

 

Koszt naprawy ,,na gotowo,, jak to pisze w ogłoszeniach wycenił na 1200 zł .

 

W skład tej ceny przy świadkach zostają uzgodnione następujące rzeczy:

*nowy zderzak przód

*naprawa i lakierowanie maski zderzaka, tylnego błotnika i narożnika

*naprawa przedniego lewego zawieszenia

*dołożenie 4 oryginalnych kołpaków 14'

*wymiana nadkoli przednich lewe + prawe

*dołożenie sprawnego akumulatora do Diesla

*zaprawka kilku rysek na tylnym zderzaku

*wymiana 1 uszkodzonej felgi oraz opony do jazdy

*wszystkie połamane plastyczki i duperele

*pranie i czyszczenie tapicerki oraz polerka lakieru na konie

 

Jesli ktoś myślał, że taki remont zostanie przeprowadzony za 1200zł, to za przeproszeniem ten ktoś jest głupi i tyle. Sam koszt części prawie tyle wynosi, a do tego robocizna.

 

To taki OffTop.

 

Sebik, określ jaki masz budżet na zakup auta + ew pakiet startowy (oleje filtry), czasami pojawiają się coupety na sprzedaż na meganecoupe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!