Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Modyfikacje wydechu i filra powietrza


aras189

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz też pokusić się o:

-Głwoica + kolektor dolotowy ( głowica po tzw.portingu, poszerzone kanały dolotowe, polerowna, planowana w celu zwiększenia kompresji; kolektor dolotowy spasowany z głowicą, powiększone kanały dolotowe)

-Wałek ( z ori przerobiony na ostrzejszy, azotowany)

-Koło zamachowe ( "odchudzone", wyważone)

Tylko:

Jak wiadomo taka przeróbka wymaga późniejszego strojenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz zalozyc stozek w e7j zobacz jak to u mnie zostalo zrobione. trzeba dorobic mocowanie przepustnicy bo jak zdemontujesz puche filtra to przepustnica jest pod nia i filtr ja trzyma. Co mozesz zrobic to rowniez zamontowac kolektor 4-2-1 elia/viga do 1.6 - taki mam u siebie, zalozyc jakis lepszy wydech. Mozna tez wziac tloki z 1.6 - i bedzie 1.6. Nie wiem jak przepustnice z Dacii Logan czy maja wieksza srednice wewnetrzna bo to tez mozna by zaadoptowac bo te daciowe silniki to defakto e7j/k7m troche tam zmodyfikowane wiec cos z tego mozna by zaadopotowac, mozna tez walek od swiatka zalozyc ale to wszystko koszty, moze okolice 100KM bylby w zasiegu, ale na pewno nie na gazie.

1 sprawa jak chcesz sie przekonac jedz na hamownie i zobacz co tam w ogole zostalo.

BTW z gowna bata nie ulepisz - sam o tym wiem bo mam ulepszona wersje tego gowna :-)

 

A co do tego co mowilem wczesniej to - lpg masz zestrojone na mieszanke paliwowo powietrzna zapodasz stozek - zmieni sie ilosc zasysanego powietrza i na 99% samochod bedzie wariowal na gazie bo komputer od gazu sie nie przystosuje - wystroisz silnik na gazie pod stozek, stozek sie zapcha i znowu te same jajca i tak w kolko macieja. Pojedziesz na regulacje na brudnym stozku znowu inne odczyty.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaka instalacje gazowa ma , a skoro ma przedliftowe 1.4 to na pewno nie ma sekwencji tylko zwykla instalke i moze nie specjalnie to pracowac;) chodz w sumie wtedy srube podkrecic i powinno jakos jezdzic:) a 2 sprawa ze trzeba troche w 1.4 8v sie narobic zeby zalozyc stozek i to nie bedzie 100 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów co chcesz ale silnik jest bardziej elastyczny po takim zabiegu.

Elastyczniejszy?

 

zacznijmy od: http://autofoto.pl/blogs/blog_silnika/archive/2009/05/25/elastyczno-was-ist-das.aspx

 

Jak wyjaśnić Twoje dobre wrażenie? Dałeś przepustnicę o większej średnicy więc przy tym samym kącie odchylenia masz większe światło. Stawiam skrzynkę dobrego piwa jeśli zamiana przepustnic wyjdzie na charakterystyce zewnętrznej :-)

 

Jakby przynajmniej wałki ostrzejsze wrzucić, to podmiana przepustnicy miałaby jakiś sens. Ale kto będzie kupował wałki do 1,4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!