Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bzyczenie spod maski po wyłączeniu auta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mała prośba o rozwiązanie "problemu". Celowo słowo "problem" ubrałem w cudzysłów, bo nie wiąże się to z żadnymi nieprawidłowościami więc być może to nie jest w ogóle problem.

 

Ale do rzeczy.

 

Wszystko zaczyna się po wyłączeniu auta. Wówczas spod maski, gdzieś z okolic akumulatora lub tuz za nim daje się słyszeć bzyczenie, brzęczenie jakby jakiegoś przekaźnika, transformatorka jakkolwiek to nazwać. Trwa to ok. 20s. i na początku bzyczenie jest krótkie szybkie po czym się wydłuża i ustaje brzmi to mniej więcej tak:

 

"bzyt bzyt bzyt bzyt bzyt bzyt bzyyyt bzyyyyyyyt bzyyyyyyyyyyyyyyt bzyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyt i koniec" - wiem wiem wiem... ale uwierzcie, że trudno posługiwać się wyrazami dźwiękonaśladowczymi :-)

 

Przypomnę, że owo bzyczenie nie skutkuje żadnymi nieprawidłowościami, wszystko dział nic się poza byzczeniem nie dzieje.

 

To w zasadzie tyle :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już opisywany i nie jest to nic groźnego, a nawet powiedziałbym normalka.

Bzyczy mały filterek, czy jak to tam nazwać, pod elektrozaworem podciśnienia. Znajdziesz go na cienkich wężykach biegnących od vacumpompy, zamocowanej na końcu wałka rozrządu.

Szukaj takiego czegoś, małego, okrągłego, szarego (wcześniej było czarne) jak na fotce w jej prawym górnym fragmencie:

"bzyczek" leży na wężu intercolera

22092010013640x4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za objaśnienie. Też mi się wydawało, że to nie może być nic groźnego bo "bzyczek" towarzyszy mi od roku i nic niepokojącego poza tym nie widzę.

 

Jeszcze raz dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zwróciłem szczególną uwagę po wstawieniu auta do garażu.

Sceniol drugi też tak bzyczy/ buczy po zgaszeniu silnika. 1,5dCi.

(wstawiona fotka jest ze sceniola starszego)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!