Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic RX4


m.tybuszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Planuję zmianę mojego Scenica I phI 1,6, na Scenica RX4 2.0 PB.

Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając auto???

Jak wygląda kwestia zamontowania butli gazowej skoro zapas jest na klapie bagażnika???

Jak wygląda rzeczywiste spalanie 2.0 PB???

Czy autko pod tymi plastikami nie gnije???

pozdrawiam

m.tybuszewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie butli LPG, zerknij do mojego offtopa (skrót w podpisie), ja mam 40-kę, ale za moją radą/podpowiedzią inny user zamontował większą, wystarczy fotel przesunąć troszkę do przodu, a w klapie bagażnika jest również wnęka. Ja zamontowałem taką, bo w sumie taką zamówił gaziarz, druga sprawa to nie miałem się kogo poradzić, no i nie chciałem tracić gniazda zapalniczki. Różnie montują butle, prawidłowo powinna być w poprzek auta, ja mam po lewej, bo dzidzia, wózek itp.

Oglądając / testując sprawdź czy silnik nie robi się dieslowaty, do wymiany KZFR (bolączka silników 16 zaworowych Renault), zwróć uwagę kiedy i czy był wymieniany wał napędowy. Jeśli był wymieniany (średnio co około 70/80 tyś.km), to czy jest wymieniony na rozbieralny, czy łożyska podpór wału nie wyją. Elektronika - czy wszystko działa. Stan podwozia - czy nie widocznych śladów obijań/odrapań. Gumy/manszety przegubów zewnętrznych jak i wewnętrznych. To główne tematy przy RX4, pozostałe to tak jak przy każdej innej osobówce.

Jest opinia (słyszana), że pod plastikami gnije, ze szwagrem sprawdzaliśmy drzwi i błotniki, nic nie widać lisicy, a moje auto nie wygląda na klepane, szwagier jest blacharzem lakiernikiem samochodowym, więc raczej się zna.

Spalanie, średnio 10 litrów PB, owszem potrafi chwilowo nawet 28, ale jak już rozpędzisz autko np. do 90, to komputer wykazuje 8 9. Na gazie średnia około 12 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!