Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki metaliczne przy dodawaniu i odejmowaniu gazu


nesto

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Sworznie już wymienione.

Opisze to dokładnie. Wrzuciłem auto na bieg i poruszam autem do przodu i tyłu i słychać z okolic lewego koła pukanie. Wcześniej sprawdzałem w ten sposób, że podniosłem auto lewarkiem, zdjąłem koło i ruszałem do przodu i tyłu. Słychać pukanie. Jak tak czytam to wychodzi mi na półoś. Teraz doczytałem o tym krzyżaku.

Tak jak mówiłem. Najwięcej to słychać jak daje wsteczny. Do przodu to wiadomo, w czasie jazdy w ruchu miejskim (czyli korki itd)jest to troche denerwujące bo co na gaz i z gazu to puk.

Poduchy wymienione, reszta OK więc pozostaje oś.

 

Dodano: 13 maj 2013 - 17:05

Właśnie zabrałem się za wymontowanie półosi. Ze znajomym mechanikiem jesteśmy na etapie odkręcania śrub.

 

Dodano: 13 maj 2013 - 19:48

Wymontowaliśmy, obejrzeliśmy i wszystko OK. Półośka nie ma luzów.Przegub zewnętrzny i krzyżak w stanie bardzo dobrym, kielich pomacany i nie widać nic ciekawego.Właśnie byłem na etapie szukania owych części a tu niespodzianka. Niestety po skręceniu w czasie jazdy takie same odgłosy jak opisane wyżej. Olej przecedzony przez gazę i wlany do skrzyni. Prawdziwa wymiana oleju nastąpi dopiero po wymianie uszczelniacza wybieraka.

Bez kluczy i przedłużek ani rusz. Zrobiliśmy to na podwórku. Auto poszło na lewarek, bloki pod auto aby coś nie spadło na głowę.Odkręciliśmy sworzeń i udało się wyciągnąć półośkę, ale było troche gimnastyki. Teraz nie wiem czy trzeba znowu ustawiać zbieżność?

Jutro sprawdzimy dziwny odgłos od strony kierownicy(przy ruszaniu kierownicy) W czasie jazdy nie ma odgłosów pukania od kierownicy. To nie jest maglownica. Jakby się coś popuściło i uderzało o coś. Może to ten głos się tak przenosi bo jest bardzo podobny do tego co mnie denerwuje. Tylko jak i czym dokręcić maglownice na dole(jeśli jest coś odkręcone) to na razie nie wiem. Czytałem na forum, że gdzieś od dołu, z kanału, ale na razie jestem w lesie <piwko>

 

Dodano: 19 maj 2013 - 15:00

Relacja z ostatnich dni :mrgreen:

Popatrzyliśmy na maglownice ale znośnie, wszystko trzyma. Takze ten temat na razie zostawiam choć dalej nie wiem gdzie jest ta regulacja maglownicy od spodu auta.

Co do podstawowego problemu czyli stukania przy dodawaniu i puszczaniu gazu, oraz dawaniu na wsteczny to też nie znalazłem winnego. Tzn w sklepie zajmujacym się tylko francuzami kupiłem uszczelniacz wybieraka skrzyni(przyszłościowo jak się za to zabiore będę już miał) Facet powiedział mi, że jeśli lewa strona OK to prawdopodobnie prawa. Uściślił, że jest tam jakaś sprężyna. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chyba stanowi część półosi i potrafi się rozlecieć co powoduje takie dźwięki. O ile z lewej można dokupić krzyżak to z prawej trzeba wymienić ośkę na nówkę albo szukać na szrotach. Używana prawa to koszt około 250 zł. Drogo czy tanio? Jest większa i dlatego drożej niż w przypadku lewej, gdzie wołali 150 zł. Tak po swojego poruszaliśmy z prawej strony i może jest ten luz. Podnieśliśmy auto z prawej, wrzuciłem jedynkę i jest tak że jak ruszam kołem do przodu i tyłu to jest luz na około 2 cm. Chyba troche za dużo. Gdzie jest ta ewentualna sprężyna to jeszcze nie wiem. Muszę wykręcić pólośke, ale aktualnie potrzebuje auta.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Podłączam się bo mam podobny problem co koledzy i potrzebuje porady zanim zaczne wydawać kasę na elementy.

Podczas jazdy po nierównościach dochodzą stuki jakby gumy o metal z okolic prawego koła(patrząc z fotela kierowcy), nie jest to amortyzator -sprawdzany w dwóch stacjach diagnostyki. Stuki dochą gdy dodaje gazu lub trzymam nogę na gazie i oczywiście jade po nierównościach lub samochód zostanie bójnięty. Gdy zdejmę nogę z gazu lub wyrzucę na luz stuki ustają. Sprawdzałem to na tym samym odcinku drogi. Gumy, łączniki, końcówki nie mają luzów. Podejrzenie pada na górną poduszkę silnika. Czy ktoś może ma jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić?

 

 

Problem rozwiązany.

Winowacja to górna poduszka pod silnikiem

Edytowane przez vlaho2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam . W moim scenicu tzn 1.9 dti phII występują podobne objawy tzn : stukanie pojawia się przy jezdzie do przodu ale gdy jazda ta jest po delikatnym łuku szczegulnie słychać to na luzie . Gdy sprostoję kierownice jest ok minimalny skret w prawo i stuka . Zabiegi które wykonałem to wymiana prawej półosi na inną używaną wyważenie kól z przodu i nic . Może to łozysko z prawej strony . Zawieszenie jest sztywne . Może ktoś coś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam odświeżę trochę ten temat, u mnie od jakiś 3 miesięcy słychać metaliczny dźwięk, dochodzi on z okolicy lewego tylnego koła i utrzymuję się tak jak jadę 30-70 km, powyżej już nic nie słychać. Byłem na stacji diagnostycznej nic im tam nie wykazało, auto oddawałem 2 razy do mechanika w celu wymiany klocków i drążka kierownicy, wspominałem mechanikowi, twierdzili że podejrzewają co to za stuki, ale nic nie udało się zrobić. Jak jadę w mieście to ludzie obracają się za mną bo odgłos jest taki jak bym puszki po piwie ciągał, lub jak by coś było wbite w koło, taki metaliczny dźwięk. Co mogę sam sprawdzić na kanale, jakieś pomysły, dodam tylko że żaden ze mnie znawca ale może ktoś pokieruje, bo za tydzień wybieram się nad morze i jestem w kropce... Przez te 3 miesiące jeździłem tak i nic się nie urwało, więc zakładam że to jakaś błahostka, ale 100% pewny nie jestem. POMOCY PROSZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!