Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki metaliczne przy dodawaniu i odejmowaniu gazu


nesto

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Panowie, sprawdźcie półoś. U mnie od kiedy zaczął tyrkotać przegub, zaczęły się stukania podczas zmiany biegów i nie tylko, także przy ruszaniu po jeździe na wstecznym, puszczenie gazu podczas jazdy itp. czyli wszytko co ma związek z przeniesieniem napędu. W serwisie mówili mi że to może być wina jakiegoś krzyżaka :) ale jeszcze nie wiem co to, dopiero poznaję tą część samochodu :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sobotę jestem umówiony.

Po naprawie zdam relacje.

 

Dodano: 16 wrz 2012 - 09:30

Półoś wymieniona i wszystkie dolegliwości typu:

-strzelanie przy skręconych kołach (przegub)

-dziwne odgłosy które opisałem w innym temacie: http://megane.com.pl/topic/40750-zawieszenie-tlucze-sie/page__p__309804__fromsearch__1#entry309804

-metaliczne stuki przy dodawaniu, odejmowaniu gazu (krzyżak)

zniknęły :D

Jak wspominałem u mnie cała półoś poszła, wszystkie elementy które powyżej wymieniłem były w całości z półosią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja się tez będę zabierać za to, jak wyszło ci to finansowo? półoś oryginał czy zamiennik masz? nie wiem tylko czy dać do warsztatu i mieć z głowy czy grzebnąć samemu ponoć nie jest to skomplikowane bardzo. może ktoś wymieniał sam i się może podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodów finansowych musiałem wstawić zamiennik ale nie najtańszy. W warsztacie założyli mi półoś MaxGear'a 250zł+60 wymiana. Co do wymiany to trochę to skomplikowane jeśli chcesz zrobić wg. książki Sam naprawiam. W warsztacie podpatrzyłem jak to robili i mniej więcej wyglądało to tak:

 

spuścili olej ze skrzyni, potem odkręcili odkręcili śrubę na półosi i całą tarczę hamulcową z zaciskiem (nie jak w książce) potem odkręcili półoś (jak nie masz odpowiednich i bardzo długich przedłużek to nie zabieraj się za to) i tyle w skrócie.

 

Dla posiadaczy sceników małe info. Podobno do sceników wychodziły 2 rodzaje półosi (średnica osadzenia na wieloklinie) więc warto dokładnie sprawdzić jaką półoś macie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://megane.com.pl/files/file/135-wymian-oslon-przegubow-megane-i-ph-i-16-k7m-lewa-polos/

 

W tym manulu opisany jest demontaż lewej półosi. Potrzebny porządny klucz 30, najlepiej nasadowy i przedłużka na ten klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja już swoja usterkę mam za sobą, byłem dziś w warsztacie zdiagnozować usterkę i się okazało ze był luz na nakrętce piasty lewego koła tym samym lożyska i lekko przegubu i po dokręceniu stuki się skończyły narazie :)wiec widzę ze była jakaś zależność tego na resztę napędu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już swoja usterkę mam za sobą, byłem dziś w warsztacie zdiagnozować usterkę i się okazało ze był luz na nakrętce piasty lewego koła tym samym lożyska i lekko przegubu i po dokręceniu stuki się skończyły narazie :)wiec widzę ze była jakaś zależność tego na resztę napędu <czerwona>

 

 

Jutro idę twoim tropem, już mi się znudziło stukanie.

 

Po wielu perypetiach do wymiany były 2 poduszki - 1 nad skrzynią , 2ga z tyłu zwana kością

pomogło w 80% (poduszki nie były zerwane lecz "rozlazłe-miękkie" )półoś ok.Ale stuki są, jest inaczej

Wymieniłem więc gumy na stabilatorze wszystkie i wszystkie tuleje na wahaczach, a co tam mam kasę :)

No i dalej stuka, teraz jak wjadę w większe dziury to stuka jak by się miało całe zawieszenie urwać.

Na szarpakach nic nie widzą, amorki ok, zero luzów, sanki też się nieprzemieszczają(na boki,przód- tył).

Edytowane przez chmielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeże temat. U mnie od jakiegoś czasu coś puka jak daje na wsteczny albo w czasie jazdy dodaje i popuszczam gazu. Czytam, że może to półoś. Małe pytanko. Można wymienić sam krzyżak. Jeśli tak to jakieś firmy polecacie bo oryginał troche drogi?

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!