Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki metaliczne przy dodawaniu i odejmowaniu gazu


nesto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas szybkiego dodania gazu lub gwałtownego puszczenia pedału gazu słyszę metaliczny stuk.

Tak jakby metal uderzał o metal.

Nie jest to stuk głośny, ale wyraźny.

Lokalizuję go po stronie pasażera w okolicach silnika. Tego jednak nie jestem pewien.

Podczas płynnej jazdy, skrętów, płynnego przyspiesznia nie ma stuków.

Są tylko wtedy, gdy dodaję lub odejmuję gaz gwałtownie.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio miałem bardzo podobny problem,tylko u mnie objawy występowały przy ruszaniu i potrafiły trwać tak do 70km/h. Okazało się, że poluzował się element łączący katalizator z tłumkiem środkowym. Po dodaniu podkładek i dokręceniu wszystkiego metaliczne stukotanie ustało.

U mnie wygląda to tak:

obejma-tlumika-58mm-citroen-renault.jpg

ale nie jest to mocowanie oryginalne, takie można dostać za grosze w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Może warto sprawdzić czy to przypadkiem nie ta obejma powoduje nieprzyjemnie dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja też mam problem ze stukaniem, tylko, że mój problem występuje praktycznie tylko przy wysokich temperaturach powietrza, dźwięk słychać z przodu, z okolic silnika. Niecały rok temu w lipcu pojawił się ten stuk, taki jakby metaliczny, czasem też jakby coś o coś ocierało. Co prawda wówczas nie było jakichś wygórowanych temperatur - ok. 20 st.C, ale stukanie, bardzo męczące było. Nie tyle na samych dużych dziurach, co na delikatnych nierównościach poprzecznych. Do przeglądu na początku września sytuacja jeszcze ze 3-4 razy się powtórzyła, ale już tylko przy wysokich temperaturach mniej więcej od 25 st.C w górę. Na przeglądzie facet sprawdzał, przeglądał - wszystko ok. Później było już co raz chłodniej, zima, chłodny początek wiosny - zero problemów. I przy ostatnich dochodzących lub przekraczających 30 st.C temperaturach problem powrócił. Byłem na sprawdzeniu zawieszenie, amortyzatory dobre, do całej reszty też nie miał zastrzeżeń, ale jak jeżdżę to przez kawałek jest cisza, a po chwili stuka. Wystarczy, że auto trochę odstoi, będzie wieczór, temperatura spadnie i nie będzie żadnych dźwięków. Wczoraj to stukanie już mnie totalnie rozsierdziło... Przy przejechaniu przez próg zwalniający z niewielką prędkością ok. 10km/h jest tak jakby stuk i ocieranie się czegoś o coś, dodam, że wczoraj gdy stukanie było termometr pokazał, aż 35 st.C, gdy wsiadłem do auta.

 

Pomyślałem już, że może przyczyną jest drgający silnik, a noszę się od dłuższego czasu z zamiarem wymiany poduszki koło zbiornika spryskiwacza, ale ciągle przez coś muszę tą wymianę odłożyć. Tak więc, gdy uszkodzona poduszka może spowodować takie dźwięki? Dziś, bądź jutro postaram się jeszcze dodać film jak silnik pracuję, może do czegoś się to przyda, może będą te drgania widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukanie przy wyższych temperaturach mogło by właśnie wskazywać na jakieś elementy gumowe, które stają się bardziej elastyczne.

Czy to stukanie masz tylko podczas przejeżdżania przez nierówności czy też przy innych okazjach np. przy hamowaniu lub ruszaniu ?

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witaj,

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie występuje ten problem tylko na zimnym silniku. Teraz gdy temperatury wyższe, to i silnik się szybciej nagrzewa więc stukanie szybciej ustaje. Gorzej w zimie.

Wszystkie poduszki wymienione i dalej to samo. Mechanicy nie wiedzą co może być.

Pozdrawiam

 

 

Problem rozwiązany - prawa górna poduszka silnika. Należy zamontować porządną np "SASIC"

Edytowane przez utusiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie i na zimnym i na cieplym , na kanale patrzylismy to dzwiek dochodzil jakby zaraz ze skrzyni po wejscia drazka od wybieraka, poduszki mam ok i tez nikt nie wie co to jest a wszystko mechanicznie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko oporowe raczej odpada bo jak normalnie się jedzie np. na 1 i puści się gwałtownie gaz tak żeby szarpnęło silnikiem to wtedy jest własnie to stukniecie. dźwięk wydobywa się tylko podczas szarpnięć silnikiem ze skrzynia mniejszych czy większych. jak delikatnie się puszcza ze sprzęgła ze płynnie powoli ruszy to wtedy tego niema. myślałem ze może już wyrobił się jakiś luz na wybieraku i może go dobija przy szarpaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , mam to samo scenicu, a szwagier w volvo s40 silniki raczej takie same dti, sprawdzałem na szarpakach, poduszki silnika,wydech - Tak samo volvo. Przy wymianie rozrządu w volvo magik mechanik powiedział po demontażu oczywiście ,że to jakaś półoska ma luz z prawej strony , coś się tam wyrabia . Nic się nie dzieje ale pozostaje dyskomfort w postaci stuków.W każdym razie coś takiego już robił.Ja się narazie poddałem czekam na efekty stukania jak będą większe będę działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk wydobywa się tylko podczas szarpnięć silnikiem ze skrzynia mniejszych czy większych. jak delikatnie się puszcza ze sprzęgła ze płynnie powoli ruszy to wtedy tego niema

Mam dokładnie to samo. Najbardziej jest to irytujące w korku bo praktycznie każdemu wciśnięciu sprzęgła towarzyszy ten dźwięk, jedynka, sprzęgło, znowu trzeba kawałek podjechać i trzeba puścić sprzęgło a za chwile spowrotem je wcisnąć - tak wygląda jazda w korku i wtedy każde wciśnięcie czy puszczenie pedału sprzęgła = ten dźwięk.

to jakaś półoska ma luz z prawej strony

Faktycznie tak jest, zaobserwowałem to w mojej Megi jak byłem naprawić tłumik u mechanika i auto zostało podniesione wysoko na podnośniku. Ruszyłem wtedy za lewe koło i każde ruszenie kołem = takie stuknięcie w skrzyni. Ruch kołem do przodu = dźwięk ze skrzyni, ruch kołem do tyłu - to samo. Tylko że zaobserwowałem to przy lewym kole / lewej półosi, nie wiem jak z prawej strony to wygląda. Ale faktycznie dźwięk przy puszczaniu sprzęgła / ruszaniu autem może mieć coś z tym wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!