Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie gniazda zapalniczki....kolor podświetlenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nietypowy problem, a mianowicie właśnie odebrałem auto z przeglądu po 30000 km, przy okazji którego wymieniono mi przepaloną żarówkę podświetlenia gniazda zapalniczki, i wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że podświetlenie zapalniczki ma kolor inny niż reszta deski rozdzielczej, w serwisie powiedzieli, że żarówka wkładana oryginalnie na pierwszym montażu ma jakiś błękitny kapturek, którego nie można przełożyć na nową żarówkę, a serwis nie ma takich żarówek do dyspozycji i mają tylko w kolorze tradycyjnym i efekt jest jaki jest, kolor podświetlenia inny niż reszta deski, czy ktoś może wymieniał żarówkę podświetlenia gniazda zapalniczki, czy miał ktoś podobną sytuację. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze powiem, że nie interesowałem się tym, a mieli mi to wykonać a ASO przy okazji przeglądu, ale póki co jest problem z właściwą żarówką (z jej kolorem) i czekam narazie na sygnał z ASO co mają zamiar dalej z tą sytuacją zrobić, ale jakby ci się udało zmienić zarówkę i dostać takż we właściwym kolorze to proszę o info z podaniem miejsca gdzie można kupić taką żarówkę. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! a czy jest gdzieś jakaś wzmianka o tym ,że ASO wymienia na ich koszt całe to gniazdo?Ja dzisiaj dzwoniłem w tej sprawie do salonu Renault w Wodzisławiu śl. i nic o tym fakcie nie wiedzą!!!?,moga ewentualnie wymienic samą żarówkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam! mi niestety wymienili też tą żarówkę ,ale na zwykłą żółtą -wygląda to ogólnie fatalnie,zgłosiłem ponownie ten problem w ASO,czekam już ponad miesiąc na odpowiedź!!!Serwis tłumaczy sie czekaniem na odpowiedź z Renault z Francji,mam więc ponownie pytanie w jaki sposób można samemu wyjąć ten wkład zapalniczi razem z żarówką,mam zamiar sam soie ją wymienić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmm, jakaś epidemia z tymi żarówkami jest, że tak szybko padają.

Ja to miałem wrażenie, że w ogóle nie ma podświetlania tego gniazda, żarówka musiała mi się spalić bardzo dawno temu, a pomimo tego na żadnym z przeglądów gwarancyjnych nikt tego nie zauważył.

Ciekawe, czy na przeglądzie pogwarancyjnym zauważą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Aby wymienić żarówkę podświetlania zapalniczki musisz:

- zdjąć listwę, która jest nad schowkiem,

- odciągnąć do siebie kierownicę i zdjąć mały kawałek plastiku, który jest po lewej stronie klimatronika,

- od dołu ciągniesz środkową cześć konsoli i masz już dostęp do żarówki.

 

Nie pamiętam symbolu żarówki, 1.2W wciskana. Trzeba tylko uważać przy zdejmowaniu z niej niebieskiej gumki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!