Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Masz ciekawy materiał wideo związany z motoryzacją?
Dodaj go do na naszej bazy - kliknij tutaj, wybierz kategorię i dodaj film

borek25wawa

Megane III phI Podświetlenie gniazda zapalniczki....kolor podświetlenia

Recommended Posts

Witam, mam nietypowy problem, a mianowicie właśnie odebrałem auto z przeglądu po 30000 km, przy okazji którego wymieniono mi przepaloną żarówkę podświetlenia gniazda zapalniczki, i wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że podświetlenie zapalniczki ma kolor inny niż reszta deski rozdzielczej, w serwisie powiedzieli, że żarówka wkładana oryginalnie na pierwszym montażu ma jakiś błękitny kapturek, którego nie można przełożyć na nową żarówkę, a serwis nie ma takich żarówek do dyspozycji i mają tylko w kolorze tradycyjnym i efekt jest jaki jest, kolor podświetlenia inny niż reszta deski, czy ktoś może wymieniał żarówkę podświetlenia gniazda zapalniczki, czy miał ktoś podobną sytuację. pozdrawiam

Gość kammat1

Witam!mam pytanie ,a w jaki sposób mozna samemu wymienić taka żarówke,bo mam tez przepaloną ,a jakoś nie chce mi sie jechac tylko z tym problemem do ASO?

Szczerze powiem, że nie interesowałem się tym, a mieli mi to wykonać a ASO przy okazji przeglądu, ale póki co jest problem z właściwą żarówką (z jej kolorem) i czekam narazie na sygnał z ASO co mają zamiar dalej z tą sytuacją zrobić, ale jakby ci się udało zmienić zarówkę i dostać takż we właściwym kolorze to proszę o info z podaniem miejsca gdzie można kupić taką żarówkę. pozdrawiam

Ja włożyłem taką w białym kolorze. Z tym niebieskim kapturkiem to prawda, też próbowałem przełożyć do nowej żarówki, ale jest wykonany z cienkiem gumy i cały się rwie.

Witam, Renault zarządziło wymianę całego gniazda zapalniczki na ich koszt, także sprawa juz załatwiona pozytywnie. pozdr

Witam.W moim scenicu 2 też miałem problem z podswietlaniem zapalniczki.Udało mi się wyjąc starą z niebieskim kapturkiem a w jej miejsce dałem nową w kolorze niebieskim.Dostepne w każdym sklepie z elektroniką.Pozdrawiam

Gość kammat1

Witam! a czy jest gdzieś jakaś wzmianka o tym ,że ASO wymienia na ich koszt całe to gniazdo?Ja dzisiaj dzwoniłem w tej sprawie do salonu Renault w Wodzisławiu śl. i nic o tym fakcie nie wiedzą!!!?,moga ewentualnie wymienic samą żarówkę .

witam, wzmianki nie ma ale skoro nie mieli żarówki właściwej, a auto jest na gwarancji to widocznie wyszli z założenia, ze nie ma powodu abym płacił za całe gniazdo i wzięli to na siebie:)

Gość kammat1

Witam! mi niestety wymienili też tą żarówkę ,ale na zwykłą żółtą -wygląda to ogólnie fatalnie,zgłosiłem ponownie ten problem w ASO,czekam już ponad miesiąc na odpowiedź!!!Serwis tłumaczy sie czekaniem na odpowiedź z Renault z Francji,mam więc ponownie pytanie w jaki sposób można samemu wyjąć ten wkład zapalniczi razem z żarówką,mam zamiar sam soie ją wymienić!

Hmm, jakaś epidemia z tymi żarówkami jest, że tak szybko padają.

Ja to miałem wrażenie, że w ogóle nie ma podświetlania tego gniazda, żarówka musiała mi się spalić bardzo dawno temu, a pomimo tego na żadnym z przeglądów gwarancyjnych nikt tego nie zauważył.

Ciekawe, czy na przeglądzie pogwarancyjnym zauważą?

Wymieniał może już ktoś sam żarówkę podświetlenia zapalniczki w konsoli środkowej

Możesz podpowiedzieć jak to zrobić i jaką żarówkę dawałeś?

Aby wymienić żarówkę podświetlania zapalniczki musisz:

- zdjąć listwę, która jest nad schowkiem,

- odciągnąć do siebie kierownicę i zdjąć mały kawałek plastiku, który jest po lewej stronie klimatronika,

- od dołu ciągniesz środkową cześć konsoli i masz już dostęp do żarówki.

Nie pamiętam symbolu żarówki, 1.2W wciskana. Trzeba tylko uważać przy zdejmowaniu z niej niebieskiej gumki :)

A to ciekawe. Nie wiedziałem, że tam jest podświetlenie gniazda zapalniczki.

Muszę sprawdzić i wymienić zatem bo w mojej też to nie świeci.

Witajcie

Może wiecie gdzie można oprócz serwisu zamówić całe gniazdo zapalniczki? Lub chociaż żarówkę? Mam numer katalogowy, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć - 73947182

Może najłatwiej po prostu na Allegro?

na allegro nie ma nic nowego a używanego nie ma sensu kupować 

Jak nie możesz znaleźć nowego, to kupienie używki ma sens.

Fabrycznie jest żarówka t10 z niebieskim kapturkiem

Obstawiam że coś takiego

Kapturek

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się