Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu


gizanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po założeniu instalacji gazowej pojawił się dziwny dźwięk który występuje podczas jazdy przy dodawaniu gazu. Dźwięk: http://w425.wrzuta.pl/audio/0WGDqchN9sz/dziwny_dzwiek_scenic_1_6_16v . Przed zakładaniem instalacji gazowej była cisza. Wydaje mi się, że ów dźwięk dochodzi z prawej strony silnika ( wrażenia z miejsca kierowcy ). Podczas postoju i dodawaniu gazu dźwięk ten nie występuje lub jest niezauważalny. Proszę o opinie co to może być? Czy taki dźwięk mógłby wystąpić gdyby zostały podparte zawory przez opiłki ( pozostałości po wierceniu otworów na wkrętki gazowe w kolektorze aluminiowym )? bo to mnie najbardziej niepokoi a wydaje mi się, że gazownik nie odkręcił kolektora do wiercenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nieszczelność układu wydechowego słychać również gdy silnik pracuje bez obciążenia. W moim przypadku dźwięk jest słyszalny tylko przy obciążonym silniku. Jadę jutro rano do gazownika zobaczymy co powie.

Edytowane przez gizanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nieszczelność układu wydechowego słychać również gdy silnik pracuje bez obciążenia

To zależy od wielkości dziury. Im mniejsza dziura, tym większe ciśnienie gazów wylotowych (prędkość obrotowa silnika) potrzebne, aby było to słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien specjalista od tłumików zrobił przy mnie bardzo prosty i skuteczny test szczelności układu wydechowego. Zatkał szczelnie dłonią w grubej rękawicy rurę wydechową zapalonego samochodu. Po chwili silnik zaczął się dławić i nieuchronnie zmierzać do zgaśnięcia, wtenczas ów rzekł "Widzi Pan, gaśnie więc szczelny". Oczywiście nasłuchiwał też i doglądał podczas próby, czy spaliny nie wydostają się przez jakiś mały otwór. <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Byłem dziś u gazownika ale niestety nie mogł nic powiedzieć o dziwnych dźwiękach. W środe będę miał dzień wolny to postaram się obejżeć kolektor wydechowy i resztę układu wydechowego. Jeżeli coś znajdę podziele się na forum.

 

Dodano: 25 maj 2012 - 17:39

Minął już prawie miesiąc ale niestety nie zdiagnozowano usterki. Układ wydechowy został sprawdzony. Na obrotach biegu jałowego dźwięk nie jest słyszalny, przy dodawaniu gazu podczas jazdy bardzo dobrze słychać tak od 2 tys. Obr/min, przy dodawaniu gazu na postoju słychać ale trochę mniej. Dźwięk ten słychać podczas gaszenia silnika, oczywiście słabiej. Oprucz układu wydechowego sprawdzone zostało: zawór pochłaniacza par paliwa, urządzenia osprzętu silnika ( koła alternatora, sprężarki klimy, koło pasowe wału oraz pompy wspomagania). Wymieniono rozrząd wraz z pompą wody. Byłem u kilku mechaników i każdy rozkładał ręce. Może ma ktoś namiary na dobrego mechanika w okolicach Radomia badź Kielc?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!