Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana filtra kabinowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie o instrąukcje wymiany filtra kabinowego w scenicu 2.0 8v z 1998r. Znalazłem filtr pod deską od strony pasażera.Odkręciłem śrubkę przesunełem plastikową klapkę w bok i znalazłem filtr, którego nie mogę wyciągnąć. Jest zamontowany w środku do którego nie mam dostępu. Nie wiem czy ktoś wcześniej zmontował go w poprawny sposób.Czy jest jakiś inny sposób wymiany filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiecie może gdzie u mnie dokładniej będzie ten filtr - mam chyba podobną budę (Kaleido) - 99r stare lampy ale "nowy silnik" ? Co dokładniej trzeba zdemontować - mam ręczną klimę.

Kurcze od nowości tam nie zaglądałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod schowkiem pasażera, taki plastik przykręcony jedną śrubką torx, chyba 20.

Odkręcasz śrubkę i przesuwasz ten plastik w kierunku przodu samochodu.

Nie wyrywaj tego na siłę bo urwiesz zaczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, ja chciałem się dowiedzieć czy w

Renault Megane Couch z 1996r z silnikiem 1,6e bez kimatyzacji

jest coś takiego jak filtr kabinowy??

Jedni mówią że jest drudzy że jest montowany tylko w autach z klimatyzacją,

Poradźcie bo niewiem czy zaparowana przednia szyba w samochodzie przy max włączonej dmuchawie jest efektem zanieczyszczonego filtra kabinowego czy jest inny powód.........

Pozdrawiam ADAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Adam napisał: "czy zaparowana przednia szyba w samochodzie przy max włączonej dmuchawie jest efektem zanieczyszczonego filtra kabinowego czy jest inny powód..."

 

Witam i mam ten sam problem.Do tego doszedł jeszcze problem teraz,że po włączeniu nawiewu wieje piaskiem i kurzem...

Moje auto to renault 1.4e RL '96 rok. Wersja bardzo prosta,jedynie wspomaganie i alarm,zamiast imm. No ale nie posiadanie filtra kabinowego to chyba za bardzo proste?Mechanik powiedział,że w moim aucie nie ma filtra i juz.Uzasadnił to nawet w ten sposób,że w jednym miesiacu wychodzi taka wersja bez filtra a w drugim z filtrem...no i w moim nie ma.

Ma książkę od Renault i są w niej zdjęcia wszsytkich modeli,zależnie od silnika i scenic.Według wiadomości z ksiązki moje auto powinno posiadać filtr.

Pomózcie bo jestem w kropce,duszę się w aucie od kurzu.A co będzie w zimę?szkoda mówić.

Pozdrawiam i sorki za tak długi post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopaki pomóżcie bo zrobiłem czeski błąd, wyjąłem stary filtr i nie przyjrzałem się jak był wsunięty, i teraz nie wiem czy nowy założyłem dobrze, nie chodzi mi o kierunek góra - dół, tylko na filtrze jest strzałka przepływu powietrza i niestety nie wiem w którym kierunku ma być :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!