Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwny dzwięk przy ruszaniu


Nightducky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprawa jest dziwna. W momencie jak ruszam słysze przez ułamek sekundy jakby się obcierał metal o metal. Dziwne jest to iż jak ruszam powoli nic się nie dzieje, również jak rusze gwałtownie jest wszystko ok. Zjawisko to jest w momencie jak ruszam na półsprzęgle i dodaje więcej gazu. Nie chce aby koła mi zapiszczały więc powoli puszczam sprzęgło i dodaje więcej gazy i właśnie w tym momencie słysze taki dziwny dźwięk jakby na przykład zembatka obsuwała się z drugiej zembatki. Ciężko jest określić co to za dźwięk, napewno nie pisk. Może ktoś może mi pomóc. Nie wiem jak mogę to lepiej opisać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

o właśnie szukałem odpowiedzi na to pytanie, kiedyś zwróciłem uwagę , nie wiem czy było od początku bo pierwsze dni to zajaranie nowym autem , ale potem najpierw wydawało mi się że to piszczy opona <ok> potem analizowałem dźwięk i przypominał taki jakby zużyte klocki tarły taki pisk chwilowy podczas ruszania. Przerażony jestem że czeka mnie robota przy sprzęgle. Choć to akurat w czasie jazy i w sumie przy ruszaniu nie budzi żadnych zastrzeżeń , dla pewności jeszcze testowałem ruszając na ręcznym i gasł nawet na niedociągniętym więc wnioskuje po tym i po jeździe że samo w sobie jako sprzęgło działa dobrze ale ten pisk mnie cały czas niepokoi, będę jechał w maju do mechanika na jakieś inne sprawy to zwrócę mu uwagę na to mam nadzieję tylko że do tego czasu to się nie zmieni w poważną usterkę. Generalnie podobnie jak opisują poprzednicy , przy ruszaniu jak sprzęgło prawie puszczam odczuwany pisk , nie za każdym razem zauważyłem że częściej jak ruszam pod górkę oczywiście jak poprzednicy na pół sprzęgle się to dzieje .

A może już ktoś wie więcej o tym pisku ? :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale poza tym piskiem to nie zauważam żadnych objawów ze strony sprzęgła. Zresztą ostatnio coraz rzadziej ten pisk się pojawia, co nie ukrywam też niepokoi bo nic samo się nie naprawia.

 

ale nie brzmi mi to łożyskowo jeśli chodzi o dźwięk. Bardziej przypomina mi odgłos jak przy zużytych klockach , gdyby to było przy hamowaniu było by klockowe jednak to było przy ruszaniu. Zastanawia mnie jak pisałem że teraz jak ciepło się zrobiło to dużo rzadziej to występuje, albo nie tyle od ciepła co może "rozjeździłem " go bo stał sporo.. Jednak ta opcja na ile się znam jest mało prawdopodobna <ok>

 

A tak na marginesie ciekawy jestem ile w wawie za robociznę sprzęgła z dociskiem i łożyskiem zapłacę bo za robociznę rozrządu skasowali mnie na 500 :(, sprzęgło pewnie z 1500 ;);):(:) niemniej jednak do wakacji pasowało by rozwiązać ten problem :(

 

[ Dodano: 2011-04-11, 07:39 ]

kurde znowu zimniej, znowu popiskuje, częstotliwość tego pisku jest wprost proporcjonalna do temperatury ;) Ale w Maju mechanik spojrzy to powiem co i jak , chyba że ktoś z Was wcześniej będzie wiedział ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

No więc tak , piski przy ruszaniu (praktycznie takie jak wydają hamulce kiedy nitami po tarczy jeżdżą ) , czasami smrodek z nawiewu szczególnie po dłuższym staniu , może to stanie to zbieg okoliczności ale generalnie objawy takie. Mylące jak się okazało było to że na ręcznym gasł przy trójce i czwórce :notacrook: Najbardziej wkurzał mnie jednak ten pisk. Poczytałem ten temat chwilę się uspokoiłem ale niepokój powrócił przy okazji roboty zawieszenia poruszyłem ten temat. Pierwsze co zwróciło uwagę mechanika to linka która tak chodziła że mogła się przycinać, wymieniłem (stara wyglądała fatalnie ) poprawił się ruch pedału ale smród i popiskiwanie zostało. Podjąłem decyzję , zwłaszcza że ktoś załatwił mi komplet valeo ze zniżką, a zaufany mechanik wycenił robotę na 300. Dzisiaj odebrałem samochód. Nie ta jazda, bajka. Zero pisku, zero smrodu, i czuć zmianę w jeździe. mechanik mówi że mogło to być wynikiem tej linki która nie zawsze dawała dobrze docisnąć :)

 

Na docisku sie nie znam więc nie powiem w jakim stanie mogę zdjęcie wrzucić ale łożysko masakra, tarcza lepiej nie mówić, okładziny tak wyjechanie że równo z nitami, nie wspominając że cała czarna jakby dobrze wysmażona, w dodatku w jednym miejscu normalnie jakby zwęglona a obok już wyszczerbiona.

 

Reasumując , nie opierajcie się na domysłach, przypuszczeniach tylko sumiennie przeanalizujcie możliwości finansowe jak takowe macie to warto sprawdzić czy piski i inne objawy sugerujące wiele różnych rzeczy nie sa jednak ze sprzęgła. mi w sumie za całość z wymianą 700 dało wreszcie z tym spokój. Może i nie mało ale jadę w góry i wolałem jednak się zdecydować teraz wiem że to był ostatni dzwonek :)nie mówię że tak jest u każdego kto ma podobne objawy ale u mnie tak było

 

Pozdrawiam i życzę żeby u Was tego jednak nie było <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!