Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyłączający się wentylator po zgaszeniu silni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam autko kilka dni i już rzuciła mi się w oczy właśnie w/w sprawa.Na postoju załącza się wentylator gdy silnik ma wyższą temperaturę(korki i takie tam)i wówczas kiedy zgasiłem silnik stanął również wentylator.W innych autach które miałem tego nie było.Wentylator powinien dalej schładzać silnik mimo że nie pracuje.Tak powinno być i tutaj.....chyba???Dodam jeszcze że jak zaraz włączyłem zapłon to wentylator znowu zaczął pracować.Z góry dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, zdecydiwanie tez bym sie tym nie przejmowal - wydaje mi sie ze u mnie tez tak jest. W niektorych autach jest tak ze wentylator pracuje po wylaczeniu silnika (mam tak w sportingu) i mialem tak w fiescie lae jak pompa wody nie pracyje to i tak chlodzona jest glownie woda ktora stoi w chlodnicy..

P.S Dopisz wiecej informacji o swoim aucie, latwiej bedzie Ci pomagac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi np. wentylator działa jak mam zgaszony silnik.

 

Raz była taka sytuacja, przyjechałem pod blok, zgasiłem silnik, jeszcze coś przy autku robiłem, a po 2 czy 3 min włączył się wentylator, popracował kilka minut i się wyłączył - pewnie silnik się zagrzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest tak


Działanie wentylatora chłodnicy 
Dwa przekaźniki znajdują się w przedziale silnika w skrzynce bezpieczników nad lewym nadkolem.
Obwód sterowania każdego z przekaźników jest zasilany przez elektroniczne urządzenia 
sterujące silnika(mała prędkość obrotowa -  styk 8, duża prędkość obrotowa - styk 38) w 
zależności od sygnału przekazywanego przez czujnik cieczy chłodzącej. Obwody mocy obu 
przekaźników są zasilane przez alternator. W obwodzie przekaźnika małej mocy znajduje się 
rezystancja zasilania silnika elektrycznego wentylatora.
Temperatura włączenia/wyłączenia;
- małe prędkości obrotowej 99/95 °C
- dużej prędkości obrotowe 102/99 °C
- po zatrzymaniu silnika 103/100°C (maks. przez 12 minut z mała prędkością obrotową 
jeżeli w ciągu 5 minut przed zatrzymaniem silnika osiąga 102°C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, mam autko z 1998 roku z silnikiem 1.4e i po wyłączeniu silnika również wyłącza mi się wentylator chłodnicy (działa w pośredniej pozycji kluczyka, gdy silnik już nie pracuje). Nie wiem czy jest to prawidłowe i martwi mnie to, gdyż w mojej poprzedniej Reni 19 z silnikiem 1.7 wentylator pracował nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. Proszę Forumowiczów o wyrażenie opinii na ten temat. Poradźcie, czy wyłączać silnik z pracującym wentylatorem i nie przejmować się, a jeżeli nie to czy poczekać aż zgaśnie wentylator na zapalonym silniku, czy przy zgaszonym w pośredniej pozycji kluczyka. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przeniesiono]

witam mam mały problem z wiatrakiem w renault megane 96r. w czasie jazdy załącza się i wyłacza prawidłowo ale ja chodzi i wciągne kluczyk to wiatrak staje.co to morze być za przyczyna.

 

Nim wyślesz posta przeczytaj i popraw. Cytat z REGULAMINU:

"5. Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli pełnym zdaniem. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie. Zwracamy przy tym szczególną uwagę na pisanie polską czcionką aby wypowiedź była czytelna." - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Skoro doszliśmy do wniosku, że wentylator powinien pracować po wyłączeniu silnika, to doradźcie co może być przyczyną tego, że tak nie jest. W moim przypadku podczas pracy silnika wentylator pracuje bez zastrzeżeń, a gdy wyłączę silnik i kluczyk nie znajduje się w pozycji włączonego zapłonu lub pośredniej (kiedy działa radio), to przestaje działać. Nie włącza się również po jakimś czasie, po wyłączeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!