Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana oleju Selenia na Elf


amgis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Kurczę, szukam i szukam całe forum i nie mogę się doczytać jak postąpić w mojej sytuacji.

Otóż mam autko sprowadzone z Włoch z 2001 roku i zalane olejem Selenia ale nie wiem jakim rodzajem :)

Ze względu na to że nie wiem jaki to olej zdecyduję się na taki jaki zaleca instrukcja czyli ELF ale jak myślicie jaki wybrać żeby ewentualnie mniej zaszkodzić silnikowi:

ELF Excellium LDX 5w40 lub 5w30, lub lepiej

ELF Competition 10w40?

Wg mnie chyba lepiej byłoby zalać olejem gęstrzym ale nie wiem który by to mógł być?

Można liczyć na Waszą pomoc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego sprowadzałem z Włoch i od razu zalałem ELF Competition 10w40. Niestety nie byłem pewien co do rodaju oleju - syntetyk czy półsyntetyk. Autkiem jerzdżę już 4 rok i jest :) oleju nie ubywa więc dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszezsz ze selena ,wiec jakas naklejka lub zawieszka istnieje? moze gdzies na silniku,lub w ksiazce serwisowej jest napisane jaki gatunek oleju masz wlany?polecam liqui moly toptec 4100.wyzsza polka cenowa i dobra jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę no własnie mam naklejke z Seleni ale wymyty jest z niej tusz i potrafie odczytać tylko przebieg przy jakim to było zrobione :)

 

Więc ten Excelium LDX 5w40 będzie jakby co gęściejszy od Cometition 10w40 i pewniejszy? Bo LDX to chyba w pełni syntetyk a Competition półsyntetyczny więc który lepiej?

Edytowane przez amgis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja od 4 lat jeżdżę na Orlen Platinum Semisynthetic (szary) 10W40 i jest OK.

Jak dla mnie tani i dobry olej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę no własnie mam naklejke z Seleni ale wymyty jest z niej tusz i potrafie odczytać tylko przebieg przy jakim to było zrobione :)

 

Więc ten Excelium LDX 5w40 będzie jakby co gęściejszy od Cometition 10w40 i pewniejszy? Bo LDX to chyba w pełni syntetyk a Competition półsyntetyczny więc który lepiej?

W temperaturze roboczej lepkość będzie podobna, na korzyść 5W40 pod względem jej stabilności, oraz porannych rozruchów zimą.

Rzadszy będzie tylko ten 5W30 (na którym ja jeżdżę mimo 2x większego przebiegu od Twojego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!