Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RTE a Instalacja do halogenów ?!?


Ariel240

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..czytałem na tym forum o wersjach wyposarzenia renualt. Posiadam megane z 97 roku a oznaczenie na drzwiach to RTE...chcę zalozyć halogeny a nie wiem czy w tej wersji jest podprowadzona instalacja. Jakies białe kostki są w komoże silnika, manetka jest przystosowana, kontrolka na desce rozdzielczej sie zaświeca a nie mogę znaleść przewodów. Proszę o pomoc jeśli ktoś kiedykolwiek podłaczył halogeny w podobnej wersji. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz menetke do przednich halogenow i zapala sie kontrolka, to znaczy ze albo poprzedni wlasciciel je wypial, albo po sltuczce nie kupil nowych. Jakbys nie mial halogenow to manetka nie bylaby przystosowana (mimo tego ze bylaby instalacja do nich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Poszukam a wrazie co podprowadzę instalację od bezpiecznika bo to napewno jest. A jeszcze jedno pytanie czy te halogeny mocno poprawiają widoczność ? Czy właściwie oświetlaja tylko metr przed samochodem a więcej pobocze ? Nierzadko jeżdze w nocy i chciał bym poznac opinie na ten temat. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariel240, oryginały to przeciwmgielne. Świecą nisko, krótko i szeroko. Jadąc wieczorem do domu często po drodze napotykam na gęstą mgłę, (podmokłe łąki po obu stronach drogi) wtedy są niezastąpione. Czasami nawet mijania trzeba wyłączyć bo oślepiają. (tylko postojowe i przeciwmgielne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja napisał kolega, we mgle niezastąpione. Pamiętaj o przepisach kiedy można takie światełka włączać ;-) Często się spotyka "baranów" co po lekkim deszczu włączają wszystko co mają. :evil: Ja czasami (jak nikt nie jedzie z przeciwka i przed moim pojazdem) zamiast drogowych włączam p.mgielne bo lepiej oświetlają pobocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj:

 

- Zakaz uzywania na terenie zabudowanym

- Zakaz uzywania jesli widocznosc jest wieksza niz (edit) 150m - dzieki Prezes ;)

- W normalnych warunkach mozna uzywac tylko na 'oznaczonej kretej drodze'

 

;)

 

To tyle. Ogolnie w nocy bardzo fajnie doswietlaja pobocze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zakupiłem zamienniki firmy "Depo"?!? Mam nadzieje ze będą mi dobrze służyć a instalacja faktycznie była ktoś ucioł przewody i schował za natkole..zaopatrze sie jeszcze z żarówki h1 Philipsa VisionPlus i coś sie pewnie poprawi ;) Pozdrawiam wszystkich którzy włączyli sie w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Ja posiadam wersje RN z 1996r i fabrycznie nie miałem ani manetki ani halogenów. Dokupiłem i halogeny i manetkę zainstalowałem halogeny przepiałem manetkę podciągnąłem kable do czarnej skrzynki z przekaźnikami i tu moje pytanie pod które przewody podłączyć halogeny... Proszę mi powiedzieć pod które przewody mam się podpiąć??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!