Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana z phI na phII


Hubertoos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam Renault Megane 1.4 e z 1996/97 roku. Jestem z niej zadowolony bo to wygodny samochód, ale... No właśnie jeśli chodzi o blachówkę to szkoda gadać... rdza na nadkolach progach bagażniku, zawieszenie z tyłu to kompletna klapa. Silnik za słaby jak na te gabaryty samochodu. Dlatego też mam pytanie, chcę kupić Megankę rocznik 1999-2002 czyli wersję po liftingu. Jaki silnik polecicie(myślałem nad 1.6 lub 1.9 w dieslu)? Jak z elastycznością silnika? Rdzewieje tak jak przed liftingiem? No i ostatnie dość uciążliwe... Czy macie w nich problem z elektrycznymi szybami? W mojej 3 razy zmieniałem urządzenie od podnoszenia szyby i za każdym razem trzymał ten mały plastik trzymał ok 3 miesięcy i pękał.

Bardzo dziękuję za jakiekolwiek informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrażaj się do silnika 1,4, 16-zaworowy jest naprawdę wystarczający i ekonomiczny (o ile nie jedzie 5 osób z bagażami :) ). Jeśli będziesz miał okazję, to spróbuj się takim przejechać. Z szybami mimo lat 13 nigdy nie było problemu. Jeśli chodzi o blachy, to elementy, które nie były nigdy uszkodzone nawet nie mają pęcherzyków (no może wyłączając nadkola i ranty błotników), a że niestety mój samochód wiódł intensywne życie parkingowo-towarzyskie i oklepany był właściwie dookoła, to jest już w większości dziurawy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.4 16V kombii, do normalnej jazdy ok, wcześniej miałem seicento 899 no i teraz częściej jadę lewym pasem. Szyby bez problemów, blacha też ok (pęcherzyki przy wlewie paliwa - ale trzeba być "upierdliwym żeby to zobaczyć, jakbym nie wyczytał na forum to bym ich nie szukał). Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!