Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

awaria elektryki przedniej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa doprowadza mnie do szewskiej pasji :)

Zerwała mi się linka w lewych, przednich drzwiach i wymieniałem mechanizm opuszczania szyb.

Po zamontowaniu nowego okazało się, że tylko lewą szybą mogę sterowa - prawa stoi w miejscu.

Nie działa przycisk od prawej szyby w prawych drzwiach i przycisk w lewych drzwiach.

Zdjąłem boczek i wyciągnąłem kostki by sprawdzic czy wszystko styka.

Okazało się ze w kostce od prawej szyby nie ma napięcia.

W lewej jest w dwóch miejscach i przy zwieraniu styków przewodem mogę sterowa szybą.

Jak naciskam lewy przycisk - słyszę cyknięcie bezpiecznika, a jak prawy to cisza.

Przerzuciłem przewód od kostki z lewych drzwi ( jedną żyłe wetknąłem w PIN z napieciem ) a drugą kolejno w PINY w kostce z drzwi prawych i nic?...

Jak mogę to zdiagnozowac :)

Czy to jest poważna usterka?... wydaje się że powinna byc prosta do usunięcia i ograniczac się do lewych drzwi a nie jestem w stanie nic zrobic :)

 

Dodano: 26 maj 2012 - 17:46

Zauważyłęm jeszcze jedno... nie działają mi pozycyjne po stronie nie działającej szyby tj. prawej.

 

Czy mech. szyby jest połączony z pozycyjnymi?...

Gdzie mam szukac przyczyny :)

 

Nie znajduje nic w szukaczu ale wydaje mi się, że gdzieś wyczytałem o takim spięciu instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciskam lewy przycisk - słyszę cyknięcie bezpiecznika

Takie coś można usłyszeć tylko raz na bezpiecznik. I to na prawdę musi być solidne spięcie. Później trzeba go wymienić (spalony).

Sprawdź połączenie (kostkę) wchodzącą w drzwi z karoserii (pod lusterkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to cyknięcie słyszałem zawsze... nie jest to głośny dźwięk... :)

Wszystko było O.K. :) całośc bałaganu zaczęła się jak ciągnąłem wiązkę kabli w lewych drzwiach podczas awarii linki napędu.

Wszystko działało i nagle nie działa. Teraz zauważyłe ( pewnie już tak było od awarii ), że nie mam pozycyjnych z przodu i tyłu :) po prawej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciskam lewy przycisk - słyszę cyknięcie bezpiecznika, a jak prawy to cisza.

Bo lewa szyba sterowana jest przekaźnikami w w UCH (przycisk daje sygnał do UCH i UCH wysyła sygnał do szyby), a prawa po prostu napięciem przez przyciski.

Musiałeś gdzieś zrobić zwarcie lub coś przerwać/urwać. Jak pisał Kreciq sprawdź złącze na słupku drzwi, może np. pin zasilający wyrwałeś.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Sprawdziłem dziś miernikiem czy są drożne przeody od klawisza do złącza w drzwiach i wszystkie są O.K. :)

Niestety w dalszym ciągu szyba prawa nie działa. Swiatła pozycyjne z prawej strony nie działały, bo spalony był bezpiecznik :) - czyżby zwarcie?...

Teraz wstawiłem nowy i światła są O.K.

Gdzie mam szukac przyczyny? :)

Przeciągnąłem przewód ze sprawnego klawisza w lewych drzwiach do prawych i zwierałem na krótko i słycha było cyknięcia jak przy wciskaniu samego lewego klawisza :)

 

Chyba musze do elektryka podjechac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!