Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Immobilizer w renault Scenic 1.9 dCi r. 2001


Grisza011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem. Szukałem informacji w istniejących postach ,ale niestety nie uzyskałem do końca odpowiedzi. jeżeli czegoś nie doczytałem - przepraszam.

 

Posiadam samochód jak w tytule. Sprowadziliśmy go z Francji niestety bez kluczyków(odkupiony od ubezpieczyciela). Znajomy elektronik naszego mechanika dokonał ingerencji w komputerze po której dorobiono mi kluczyk do auta. Wtedy powiedziano mi że immobilizer działa.

Nie zastanawiałem się nad tym chociaż dziwne było to ,że lamka SRC migała cały czas nawet po zapaleniu auta w czasie jazdy.Ostatnio nawalił mi komputer-w serwisie powiedzieli że trzeba go wymienić i że nie działa immobilizer a w komputerze ktoś wcześniej dokonał jakby ominięcia immobilizera-że mimo iż immobilizer nie jest wyłączony to komputer nie reaguje na blokadę z immobilizera i normalnie można odpalać samochód zwykłym kluczykiem dorobionym gdziekolwiek.

 

Co więcej w serwisie powiedzieli że jedyną drogą do tego żeby immo działał jest wymiana całej linii :komputer ,immobilizer ze stacyjką i jakimś tam modułem i z kluczykiem( koszt takiej operacji to około 5 tysięcy).

Oddałem zepsuty komp to tego elektronika który wcześniej ingerował w komputer. On również tak jak w serwisie potwierdził że nie da się tego komputera naprawić.

Pytałem elektronika co w końcu wcześniej zrobił w komputerze -czy ominął immobilizer czy według niego immobilizer powinien działać. On powiedział że nie pamięta .(Miał do dyspozycji tylko komputer z samochodu a nie cały samochód).

Powiedział też żebym kupił używany komp -najlepiej z numerami Boscha identycznymi jak w starym,żebym wysłał mu ten komputer a on go wyczyści i potem wystarczy podłączenie komputera do samochodu żeby przyuczył się do immobilizera, i że wszystko bedzie dalej działać.Tylko ja dalej nie wiem czy mój immo działa (według serwisu nie). -Elektronik zajmuje się tylko komputerem a ludzi którzy dorabiali ten stary kluczyk nie mogę niestety namierzyć narazie bo nie mam kontaktu z mechanikiem który wszystko załatwiał.

Ale myślę tak -może poświęcić kasę -niech dorobią w serwisie oryginalny kluczyk z dezaktywatorem immo i zobaczymy wtedy czy uda się elektronikowi przyuczyć komputer tak jak mówi- zobaczymy czy zgaśnie dioda SRC(bo ja się boję ze gość wciska mi kit i znowu tylko ominie jakoś immo przez ingerencję w komputerze a sam immo dalej nie będzie działał).

 

Z moich własnych badań:

Mam oddzielnie kluczyk a oddzielnie pilot do centralnego. Samym kluczykiem bez pilota mogę otworzyć samochód i odpalić go. Kluczyk skałda się oczywiście z grota i z plastikowej części. Ta plastikowa część nie ma żadnych śrubek więc nie mogę jej rozkręcić żeby zobaczyć czy są tam jakieś ukłądy scalone-czy jest jakiś dezaktywator immobilizera.Mogę wrzucić tu zdjęcie kluczyka -czy ktoś na tej podstawie powie mi czy jest to zwykły kluczyk czy kluczyk z dezaktywatorem immmobilizera?

Dorobiłem też drugi kluczyk (za 50 zł w zwykłym zakładzie dorabiania kluczy)-i ten kluczyk otwiera drzwi ale po włożeniu do stacyjki nie daje się przekręcić. Czy immo może działać tak że nie da się przekręcić kluczyka(dorobionego) w stacyjce czy jest to raczej kwestia tego że kluczyk nie został dokładnie dorobiony?

 

1.Jeśli jest ktoś na forum kto ma scenica z podobnego okresu z immobilizerem to proszę o odpowiedź gdzie u niego jest zamontowany dezaktywator immobilizera, czy w kluczyku czy w pilocie do centralnego zamka i ewentualnie czy próbował włożyć nieoryginalny kluczyk do stacyjki -czy udało mu się ten kluczyk przekręcić i nie zapalił samochodu, czy nawet nie udało mu się przekręcić kluczyka w stacyjce.

 

2.Czy macie jakichś fachowców w okolicach Lublina którzy dorobią klucz z dekoderem immobilizera bez żadnego klucza na wzór( bo tak zrobili mi ponoć na poczatku Ci którzy robili mi pierwszy kluczyk) a tylko ze stacyjką do dyspozycji-ewentualnie takich co by na 100% powiedzieli że mój klucz jest bez dezaktywacji immo.

 

3. Właściciele scenica -czy wiecie gdzie jest w samochodzie zamontowana skrzynka immobilizera i o co chodzi z tym modułem o którym mówili mi w serwisie?

 

Z góry dziękuję za uwagę i proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!