Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój drugi post, w pierwszym przywitałem się...

Od bardzo niedawna posiadam Scenic'a 1,9 TD z 1997r i mam problem.

Pali mi się non stop kontrolka i temperatura jest taka jak na zdjęciu.

834a2c901f988eabmed.jpg

 

Po ok. 30 km trasy + miasto temp. jest ciągle taka sama.

Co do kontrolki to raz zgasła mi na trasie (chwilowo). Samochód jest po wymianie rozrządu, oleju i filtrów. Sprawdzono także jakość płynu chłodniczego. Był OK.

Co jest nie tak?

 

Przejrzałem Forum w poszukiwaniu podobnych tematów, ale nie znalazłem takiego właśnie problemu.

Pomimo to poproszę Moderatora o wyrozumiałoś jeżeli coś pochrzaniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mialem podobny problem jak kolega Gaweł, a mianowicie swiecila mi sie non stop ta sama kontrolka, a do tego wskazowka skakala z gory na dol i odwrotnie ;).

podjechalem do mechanika i powiedzial ze dupniety moze byc termostat i faktycznie tak bylo. termostat kosztowal 22zl wymiana 30. i teraz jest wszystko wporzadku

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe.

Czy jak auto postoi na wolnych obrotach to temperatura wzrasta czy nie?

No i też przypuszczam, że do wymiany jest termostat, albo po prostu się zaciął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to powinieneś mieć wskazówkę gdzieś w okolicy 3 kreski na wskaźniku.

Normalnie to powinno być tak, że po włączeniu silnika, temperatura powinna rosnąć, aż dojedzie w okolice 3 kreski (lub trochę wyżej) i tam się zatrzymać. Na postoju, czy w korku temp. powinna dojść do 4 kreski i powinien włączyć się wentylator na chłodzeniu, wtedy wskazówka rozpoczyna ruch w dół.

Miałem uszkodzony termostat, ale w innym samochodzie nie w renufce.

Objaw był taki, że temperatura na wskaźniku cały czas się wahała.

Ciekawe było to, że temperatura dość szybko się stabilizowała, a potem gwałtowanie spadała.

Jazda w normalnych warunkach powodowała, że wskaźnik zatrzymywał się w okolicach normalnych wskazań, ale wystarczyło gwałtownie dodać gazu, zjechać z górki bez gazu lub włączyć grzanie w kabinie , a wskazówka najpierw leciała w górę, po czym gwałtownie spadała mniej więcej do połowy normalnego wskazania.

Po wymianie termostatu jak ręką odjął.

W Twoim przypadku przypuszczam, że termostat jest cały czas otwarty.

Jest chłodno więc silnik jest cały czas niedogrzany.

 

Pytanie dodatkowe - masz klimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam klime ale jej nie używam!
po zimie jej nie odpalisz bo zatrzesz sprężarkę jeżdżąc cały czas na wyłącznej, ale to już osobny temat

 

termostat sam możesz wymienić, jeśli wiesz jak dobrze potem odpowietrzyć układ chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona!

Wymieniłem termostat i wskaźnik temp. zachowuje się prawidłowo. Temperatura rośnie. Kontrolka jak wcześniej pisałem "zgasła" po wymianie czujnika.

A ha, klime też na chwilę włączyłem...

 

Dzięki piękne za wszystkie uwagi, porady i podpowiedzi, okazały się bezcenne.

 

Arigato gozamashita!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!