Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oceńcie proszę


MudDuck

Rekomendowane odpowiedzi

Wiram Forumowiczów.

 

Jako, że mam nadzieję dołączyć niedlugo w szeregi posiadaczy Coupe, zacząłem się rozglądać za odpowiednim egzemplarzem. Poszukiwania koncentruję głównie we Wrocławiu i okolicach. Ostatnio znalazłem taką ofertę LINK. Jutro wybieram się na oględziny, jednakże z racji tego, że jestem kompletnym laikiem w tematyce Meganek, prosiłbym szanownych forumowiczów o jakieś uwagi odnośnie w/w egzemplarza, czy też wskazówki na co swrócić uwagę przy oględzinach samochodu. Z góry wielkie dzięki za opinie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill od coupe, lampy dwukomorowe żadnych większych szpar nie ma, co może świadczyć o faktycznym bez wypadku. Auto wygląda na zadbane. Sprawdź nadkola i progi czy aby nie wychodzi ruda. Pobujaj tyłem czy aby nie słychać jakiś skrzypień w belce itp. Ogólnie pooglądaj czy wszystkie elementy są równo spasowane. Jedna rzecz która mnie zastanawia to, to, że w opisie pisze, że kupiony w kraju a w statusie pojazdu, że sprowadzony, może pomyłka ale zapytaj o to.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za powyższe rady. No cóż, Megi okazała się być totalnym złomem. Bita z tyłu (m.in. klapa bagażnika w połowie w innym odcieniu), prawdopodobnie również z przodu (źle spasowany błotnik), silnik 'osrany' olejem, jakieś samoróbki, ruda na tylnym nadkolu. Jest jeden pozytyw w tym wszystkim - przekonałem się w 100%, że zółta Meganka to jest to. Dlatego też postanowiłem rozpocząć poszukiwania na szerszą skalę, nie ograniczając sie jedynie do moich okolic. Jednakże jeżdżenie w celu osobistych oględzin każdej z ofert może się okazać dość dotkliwe dla mojego portfela, dlatego zwracam się z prośbą do Was. Jesli ktoś zna, widział, lub może cokolwiek powiedzieć na temat poniższych Meganek, co by ułatwiło mi podjęcie decyzji, lub uchroniło przed niepotrzebnym wyjazdem, to bardzo proszę o podzielenie się ze mną onformacją. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

1. Megane Coupe 1.4 16 V

2. Megane Coupe 1,6 16 V

3. Megane Coupe 1.4

4. Megane Coupe 1.6

5. Megane Coupe 1.6

Edytowane przez MudDuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zdjęcia robione przez magika z płocka - auto na bank wygląda 10 razy gorzej i jest picowane pod sprzedaż. Brak wygłuszenia pod maską.

2. Dziwnie mały przebieg, ale ze zdjęć nic nie widać - nie widać ani przodu ani drugiego boku.

3. link nie działa

4. Po strzale z przodu - maska z lampami krzywo się schodzi do zderzaka, wgniot w progu pod drzwiami kierowcy

5. Gałka biegów od PH1, tapicerka w pół skórze a na kierownicy skóry nie ma. dziwne...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziałający link poprawiony. Pierwsza oferta rzeczywiście trąci Photoshopem, ale łudziłem się, że to wcale nie musi źle świadczyć o samym samochodzie - nie wiedziałem, że 'mag z płocka' ma już wyrobioną swoją markę... Przyznam szczerze, że zaczynam tracić nadzieję na znalezienie na polskim rynku czegoś wartego uwagi. Może zacznę szukać czegoś za granicą ?! Ale z drugiej strony, czy to będzie opłacalne... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będę musiał długo szukać. Najlepiej by było odkupić Megi od jakiegoś Forumowicza, pasjonata marki. Wtedy miałbym większą pewność, że samochód jest zadbany. Męczy mnie oferta meganecoupe02. W zasadzie nie wiem, czy ona jest wciąż aktualna. Megi bardzo wypasiona, tylko że nie jest żółta, a ja niestety na 'żółtaczkę' zachorowałem.

 

Ok wracając do tematu. Wrzucam linki do dwóch ofert. Pierwsza była już powyżej, ale troszkę uboga w zdjęcia, więc poprosiłem Sprzedawcę o podesłanie dodatkowych

 

Renault Megane Coupe 1,6 16 V

dodatkowe foty

 

 

No i druga Megi z Warszawy. Fajnie by było, jakby jakiś Forumowicz z Wawy pofatygował się i ją obejżał. No ale też nie chcę wymagać zbyt wiele...

 

Renault Megane Coupe 1,6 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zółta wydaje się ok, warta obejrzenia, fotki z każdych stron, stare blachy, widać że ktoś nią jeździł, a nie na handel. Na aso renault i jak ok to bierz. W tą z Warszawy Ja bym sie nie pakował za duży przebieg, a w tych pieniądzach znajdziesz na pewno cos lepszego z mniejszym przebiegiem. Cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja jest nadal aktualna, w sumie to nie mam czasu, żeby zrobić ładne zdjęcia i wystawić na aukcji. Stoi w garażu przykryta grubą warstwą kurzu ;)

 

Srebrny jest ładniejszym i praktyczniejszym kolorem. Nawet jak fura jest zakurzona to ładnie się prezentuje. A poza tym srebrny to najszybszy kolor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!