Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze sprzęgłem


jarecki88

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm Mój problem polega na telepaniu, stukaniu podczas ruszania. Ten hałas oraz drgania moim zdaniem przenoszą się z okolic sprzęgła. Dzieje sie to zawsze podczas odpalenia i ruszeniu z miejsca. Nie ma tu znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny. Ma to miejsce tylko podczas pierwszego ruszania po odpaleniu silnika, każde nastepne zatrzymanie się i ponowne ruszenie odbywa się bez najmniejszego problemu nie ma żadnego drgania, telepania z okolic sprzęgła. Wystarczy się tylko zatrzymać i zgasić silnik na pare sekund oraz odpalić go ponownie i ruszyć problem powraca w postaci tych nie typowych drgań. Bardzo proszę o pomoc wykryciu usterki.

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki sprawdzałem są sprawne, dzieje się to tylko podczas pierwszego ruszenia z miejsca, każde następne ruszania odbywa się bez żadnych problemów. Zauważyłem jeszcze że jak się pare razy sprzęgłem naciśnie to potrafi być wtedy dobrze ale do póki się nie zgasi się silnika. Odpalenie od nowa i ruszenie z miejsca to telepanie po wraca, zatrzymam się i rusze ponownie jest cisza, mogę tak kilka razy z rzędu nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna usterka tylko test jakiegoś systemu bezpieczeństwa,mam to samo jak i wielu posiadaczy sceniców/meganek.Dzieje się to dokładnie przy prędkości 13 km/h.W wielu autach jest podobnie tylko mniej zauważalnie dla kierowcy.Masz to tylko podczas pierwszego urchomienia auta,każde następne ruszenie nie powoduje tego dżwięku.Jest już o tym gdzieś na forum.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem-niepotrzebnie wymieniłem poduszkę pod silnikiem (tył) .Tak więc mam wszystkie poduszki nowe.

Problem leży chyba w półosi (wew przegub ) -u mnie wygląda to tak - 1 ruszam stuk-zatrzymam sie wsteczny stuk jedynka ruszam stuk.ale jak ruszę z 1 i się zatrzymam i znowu ruszam z 1 stuk nie występuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje się to tylko podczas pierwszego ruszenia z miejsca, każde następne ruszania odbywa się bez żadnych problemów. Zauważyłem jeszcze że jak się pare razy sprzęgłem naciśnie to potrafi być wtedy dobrze ale do póki się nie zgasi się silnika.

U mnie mam podobny objaw ale tylko na zimnym silniku/sprzęgle.

Pierwsze POWOLNE ruszenie i trzęsie się cały silnik. Przy dynamiczniejszym ruszeniu problemu nie ma. Gdy po tym "telepaniu silnikiem" się zatrzymam i znowu ruszę to po 2-3 takich razach jest już ok. Na ciepłym sprzęgle/silniku nie ma problemu.

Zaczynam się zastanawiać czy to nie pompa sprzęgła, która jest zasilana płynem hamulcowym, ponieważ płyn u mnie ma prawdopodobnie 6 lat pora najwyższa już go wymienić.

 

Macie jakieś inne propozycje ? A może kończy się docisk sprzgła, który jak jest zimny to "skacze" i stąd te drgania silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie ze znajomym mechanikiem dowiedziałem się że według niego problem leży po stronie wysprzeglika bądź pompy sprzęgła. Do radził mi żeby na początek wymienić płyn hamulcowy w całym układzie łącznie ze sprzęgłem, oraz dobrze odpowietrzyć sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem test i po zapaleniu silnika kilka razy wcisnąłem pedał sprzęgła i ruszyłem. Problemu już nie było. Muszę wymienić płyn hamulcowy i dalej sprawdzić czy objawy będą występowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie. Trochę poczytałem na forum i doszedłem do wniosku że może to być Test ABS-u. Kilku użytkowników pisało o właśnie takim problemie. Czy może Ktoś orientuje się dokładniej o co z tym dokładnie chodzi z tym testem ABS-u. Czy istnieje jakiś sposób aby był on mniej wyczuwalny ?

Edytowane przez jarecki88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem poduszkę dolną silnika i problem zniknął.

Wcześniej sprawdzałem poduszkę i wydawało się, że jest OK. Dopiero po jej wymontowaniu (i przy okazji urwaniu śruby przedniego mocowania) okazało się, że poduszka jest prawie cała zerwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!