Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy jest ktoś komu Megi pali poniż. 6 litrów LPG na trasie?


luke551

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zagazowaną Megane 96 1.4 E7J .

Instalacja II gen. komp Autronic

 

Zastanawiam się nad zmianą auta na Megane I z silnikiem 1.4 lub 1.6 16V

 

Ludzie piszą , że te auta palą w trasie 8-9 litrów.

 

A ja się zastanawiam , czy jest możliwe przy dobrej instalce III gen.

osiągnięcie poniżej 6 litrów LPG.

 

Podstawą do tych spekulacji jest to , że moja stara Megane (218kkm przebiegu)

przy lekkiej nodze spala na trasie 7 litrów LPG.

Mój rekord to przy jeździe do Chorwacji (wysoka temp.) na jednym zbiorniku 620 km

tj. 6,5 LPG / 100km (prędkości od 90 do 120 km/h)

 

Czy jest zatem ktoś komu pali poniżej 6 LPG w trasie ?

 

Piszę o trasie bo to łatwiej porównywać (w mieście liczy się też liczba zimnych

startów itd. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUDZIKKK, A moglbys podac adres Twoich instalatorow gazu w Trojmiescie, bo tez mam BRC Sequent 24 w megance 1,6 16V (2004) tyle że zakladalem w Wwie i troche mam problem z apetytem na gaz? Proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiem ze dużo wam pali ja mam 1.4 16v i przy normalnej jezdzie mieszanej 7l mi spala mysle ze na trasie jak bym jechal sam bez zadnych bagarzy i przy bardzo delikatnym gazie mozna by sie pokusic o spalanie ponizej 6 albo chociaz w granicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stag300 valteki zolte i zavoli koszt zalorzenia z butla w kole 2500zl spalanie az mnie samego zadziwia bo nie widzialem na forum zeby ktos takie mial, dodatkowo dodam ze samochód ma 86k km na gazie zrobilem nim narazie jakies 10-13k na poczatku palil mi 7,5l ale byl nieco slaby i cos mi sie nie widzialo w nim wiedz rozwiercilem dysze delikatnie, po tym zabiegu przez jakis czas palil 8l i systematycznie spalanie spadalo wraz z iloscia robiionych km i teraz zatrzymalo sie na 7l w cyklu mieszanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja megi (gaz zalozony jakiś miesiąc temu KME), pali 10l. Próbowałem wszystkiego, na początku zmieniałem biegi przy obr. <= 2000, a teraz między 2500 a 3500 i nadal pali 10l i po trasie i po mieście. W trasie jeżdżę z prędkością 90-110km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielossss, no to w takim razie wiem kogo mogę Wam odradzić. Warsztat w Wawie, w którym zakładałem gaz.

 

http://www.autonagaz.waw.pl/

 

Al. Krakowska 33a

02-183 Warszawa

tel.: (0-22) 797-39-00

fax: (0-22) 790-76-10

kom. 0-603 350-272

e-mai: [email protected]

 

Maja takiego starego laptopa, więc wątpię żeby mapę wtrysków robili podczas jazdy, ale jeszcze to zweryfikuję dokładnie i w razie czego jak się okaże, że są ok i poprawia to, to wtedy edytuje posta i usunę to info :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!