Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy jest ktoś komu Megi pali poniż. 6 litrów LPG na trasie?


luke551

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No a ja mam w swojej megance instalke BRC seqent 24 i paliła do lutego w trasie do 7,5 l lpg(u poprzedniego własciciela sprawdzone), jak kupiłem ja na poczatku roku tak tez paliła, w lutym byłem na przegladzie lpg, i w tym momencie zaczeły sie problemy, Jak by niejechac w trasie nieschodzi ponizej 8,2 l/100, i powyzej 4tys obr. dostawała muła, wiec w kwietniu pojechałem do nich i wgrali nowego softa i odzyskała moc jednak zuzycie gazu zostało na tym samym poziomie. W poniedziałek jezdiłem do białegostoku 330km w obie strony predkosc ok 100-115 i :shock: 9,3 l/100km fakt klima była włączona ale i tak zadużo. we wtorek bede jechał do wrocławia wiec zweryfikuje zużycie gazu. Ale i tak trzeba jechać do gazowników na przegląd bo już 15tys jast od lutego. Dodam ze swiece i filtry były w lutym wymieniane, a poprzedni własciciel wcale niemiał lekkiej nogi i ganiał szybciej duzo szybciej. :cry: :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydraulikbp nie cuduj 9,3 z klimą jest do przyjęcia to może być kwestia jakości paliwa.

Sam się dziwię czasem, że na gazie z Shella mniej przejadę niż z Auchan.

Uważam, że ważniejsza jest moc niż zużycie o te 0,5 l lpg na setkę.

Dopiero po kilku tankowaniach możesz wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tych tankowań było troche od lutego wkońcu w tym czsie przejechała 16 tyś km i faktem jest ze wczesniej paliła mniej przy duzo ciezszej nodze i rownierz przy klimie właczonej. Wiec chyba cos musi byc nie tak. Jak ze dwa tygodnie temu jezdziłem z poprzednim włascicielem do olsztyna (a to prawie 800 km w obie strony) to po dwoch tankowaniach stwierdzil ze pali sporo zaduzo. A głównie byla jest tankowana na shellu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na shellu no właśnie tego to i mój więcej spali.

Benzynę zawsze tankowałem na shellu ale lpg jakoś mi nie podchodzi tzn. auto jedzie dobrze ale spala więcej. Może to kwestia regulacji? tą miałem robioną na "gorszym" coby na lepszym problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem we wtorek w tym wrocławiu do wrocławia było bajki 7,8 l/100, z właczana klima, ale spowrotem kawałek za olesnica zatrzymałem sie zjesc i od tamtej pory niechciał jechac na gazie, do domu bylo jeszcze 450 km, po powrocie okazało sie ze wwielozaworze jest cewka ktora steruje trzpieniem a ten zamyka jakby taka dysze i to ta dysza sie zapchała :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!