Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy jest ktoś komu Megi pali poniż. 6 litrów LPG na trasie?


luke551

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam renie 1,6 75km 96r w czerwcu tego roku zagazowałem auto"BRC sequentin 24" i ze spalania jestem zadowolony pali mi max w jeżdzie mieszanej do 8,5 lpg.Dynamika moim zdanie nie ucierpiała, poganiam ja max do 120 bo niestety na drogach ktorych sie poruszam więcej to loteria :-). Jedyny minus to apetyt na bp zwłaszcza przy niskich temperaturach do momentu przełączenia na lpg :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunman, hehe ja tez tam zakladałem - J.J. Karasińscy.

Rozumiem ze byles juz na korekcie po 1000? Podjedz do niego i powiedz mu jak jest - mi sie nie podobalo przelaczanie na gaz - podjechalem poprawil bez gadania i teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam Gienie Scenic 1,6 16 V 2000 rp. Kupiłem ja juz zagazowaną Sequent 24 BRC. Paliła mi ok. 8,5 l w cyklu miesznym, lecz zdarzało się,że po wyrzuceniu na luz potrafił silnik zgasnąć.

Po regulacji pali mi 10, 5 l w cyklu miejskim , silnik juz nie gasnie. Nie wiem czy to duzo czy mało, na pewno wiecej. Jeśli macie w tej mierze doświadczenia, to napiszcie coś bo nie wiem czy dalej regulować, czy też tak zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 1,6 16v przy scenicu instalka Stag300 najniższy wynik 7.5 l trasa 90km/h

a ogólnie przy mieszanym przy jeździe żonki trasy po 30km średnio 8,5-9,5 zależy ile w tych km było miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Słuchajcie, czytam te forum i zastanawiam się czy nie tracę czasu. Po co pisać bajki np że auto skoda spala 4 litry lpg, bo to oznacza że benzyny spalałoby nie więcej niż 3,2 litra. A w takie zużycie na silniku benzynowym chyba nikt nie wierzy. Inna sprawa pisanie że megane 1.6 jak pali 10 litrów lpg to o dużo za dużo. Ok na trasie mogłaby zejść do jakiś 8- litrów lpg ale w mieście jest to zypelnie normalne. No chyba że każdy z was jeździ najwyżej 70 km/h jak dziadki po 70 lat. Uważam, że powinno się pisać prawdę na forum, a nie wprowadzać w błąd innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w trasie zejdzie ponieżej 7 pod warunkiem że pedał gazu potraktuję delikatnie i nie przekroczę 90. W mieście to już inna bajka ale korki robią swoje i wychodzi 10

 

[ Dodano: 2008-02-03, 20:08 ]

Moja w trasie zejdzie ponieżej 7 pod warunkiem że pedał gazu potraktuję delikatnie i nie przekroczę 90. W mieście to już inna bajka ale korki robią swoje i wychodzi 10. Podejrzewam, że nie będzie dużo różnicy pomiędzy 1,4 a 1,6 i wybacz ale to nie są bajki. A instalka I generacji. A tak w ogóle jaki ktoś miałby interes w podawaniu zaniżonego spalania. No chyba, że ta skoda i 4 litry. W to akurat nie uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane ze strony producenta

Scenic Alize 1.6 16V 100 LPG

Zużycie paliwa PB/LPG

cykl miejski (l/100 km) 9,9/13,0

cykl pozamiejski (l/100 km) 6,0/8,0

cykl mieszany (l/100 km) 7,4/9,7

Proszę mi udowodnić, że producent sie nie zna. Ja w swoim mam to samo. Jeżeli ktoś ma inaczej niech się liczy z naprawą sondy lambda/katalizatora/silnika (kolejność nie jest dowolna - gradacja cenowa). Inaczej się nie da - jak mawiają praw fizyki pan nie zmienisz.

PS. Instalacja fabryczna oparta jest o produkt firmy TeleflexGFI (AG+Necam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się ostatnio w regulację instalacji LPG Zavoli AliseiN(Scenic 1.9 16V 99r)Muszę przyznać ,że zbyt wiele w zakresie regulacji instalacji sekwencyjnej się nie zrobi(przynajmniej Zavoli AliseiN).Przeprogramowałem co prawda ECU gazowe najnowszym softem i samochód chodzi bardzo dobrze,natomiast próba zubożenia mieszanki wypadła negatywnie.Komputer samochodu poprzez sondę lambda wykrywa zbyt ubogą mieszankę i wydłuża czas wtrysku benzyny a co za tym idzie ECU gazowe wydłuża czas wtrysku gazu i koło się zamyka.Można jeszcze spróbować wzbogacić mieszankę( w AliseiN jest zakładka do ręcznej zmiany składu mieszanki) wtedy po wykryciu bogatszej mieszanki komputer samochodu skróci czas wtrysku benzyny i automatycznie skróci się czas wtrysku gazu ale wtedy mieszanka będzie będzie znów uboższa i komputer samochodu może skorygować czas wtrysku benzyny i kolo znów się zamyka.Na wykresach które robi ECU gazu dokładnie to widać .Wykres sondy lambda jest prawie liniowy a czas wtrysku benzyny wyraźnie rośnie po zubożeniu mieszanki.Teraz powiem o spalaniu.Na trasie wyszło mi 7,3l/100km (nie przekraczałem 110km/h,cztery osoby w samochodzie) a na krótkich odcinkach w koło komina 9-10,w zależności od stylu jazdy.W samochodach z sondą lambda nic się nie da zrobić.Trzeba tylko wyregulować tak,żeby komputer samochodu nie musiał wiele zmieniać w składzie mieszanki przy przełączaniu na gaz i odwrotnie.

 

[ Dodano: 2008-02-04, 09:49 ]

1,6 16V-sorry za pomyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem jeszcze Megane I 1,6 to paliła mi najmniej 8,5 litra lpg w trasie i to bez szaleństwa. A znajomy gazownik stwierdził że udało się super wyregulować instlkę w tym aucie. Więc niewiem jakim cudem wam spalają 8,5 w mieście i to jeszcze przy sceniku gdzie buda większa więc opory powietrza też trudniejsze do pokonania. A i waga auta, chociaż nie wiem ile waży scenik, ale na pewno więcej niż megane. No, ale jeżeli to prawda to się Cieszcie a inni powinni wam zazdrościć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż trzeba się przejechać niekoniecznie do stolicy i przejechać codziennie 10km w korku i przekonać ile spali. Całe szczęście nie wszyscy muszą znosić te nieprzyjemne chwile a za to mogą się cieszyć niskim spalaniem w mieście.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!