Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy jest ktoś komu Megi pali poniż. 6 litrów LPG na trasie?


luke551

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wyliczanie zużycia gazu na krótkich przebiegach - cykl miejski, na trasie czyli od tankowania to tankowania jest obarczony tak dużymi błędami, że podawanie ich i opieranie się na nich jest trochę niepoważne. Już bardziej miarodajne jest podawanie zużycia w okresie letnim i zimowym, a całkiem miarodajne jest liczenie zużycia narastająco na przebiegu 30000, 40000 i więcej kilometrów i obserwowanie jak się ono zmienia. Ja na megance 1.4 16V na przebiegu prawie 60000km (do czasu założenia gazu) miałem narastające zużycie benzyny 6.2 l/100km, z odchyłką -/+0.1 l w okresie letnim/zimowym. Na trasie czasem się zdarzyło że było 4.9 l/100km, ale bardzo rzadko.

Mogłem się oprzeć na zużyciu wskazywanym przez komputer. Jak on wykazał zużycie 40 litrów, to jak lałem (do pełna - drugie wybicie) to 40+/-0.5litra. Dobrze jest sprawdzić jaką faktycznie pojemnością baku dysponujemy. Ja miałem trochę nieprzyjemną przygodę - brakło mi benzyny. Dobrze,że 100m od stacji benzynowej. Liczyłem że mam w baku jeszcze ok. 8 litrów, bo spaliłem 52 litry (bak 60 litrowy), na stacji benzynowej wlazło 52.5 litrów.

Po zainstalowaniu gazu zużycie gazu na przebiego ok. 40000 wynosiło 7.2 l/100km z odchyłką 0.1 litra w lecie/zimie. Później córka już tej buchalterii nie prawadziła, a szkoda. Rozrzut zużycia między tankowaniami był tak duży że głupotą byłoby na tym się opierać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ludzie piszą , że te auta palą w trasie 8-9 litrów.

 

A ja się zastanawiam , czy jest możliwe przy dobrej instalce III gen.

osiągnięcie poniżej 6 litrów LPG.

tydzien temu jechalem do wawy, dzisiaj wracalem. mam instalke drugiej generacji ale bez silniczka krokowego bo ktos go wymontowal, z tego wzgledu ze jest mniej problemow wtedy.

ale wracajac do tematu. spalila mi 7,5l LPG. srednia predkosc ok 100km/h-110km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie duze przebiegi, co do jakosci gazu to tankuje tylko na jednej, sprawdzonej stacji, a temperatura?? roznica w spalaniu bedzie nikła chyba ze temperatura raz bedzie w okolichach 20 st a raz 0 st, co jest nierealne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z notatek które mam zanim założyłem instalke to tyle palił, teraz po regulacji gazu przy normalnej jeździe pali mi 9l/100 LPG, a w kalkulacji nie uwzględniłem tego że przy jeździe na LPG pali mi 0,5l PB (ruzruchowe) - a to oznacza jeszcze 2,20zł do każdej 100km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mi służbowe seicento 1.1 pali 10l na 100km w mieście małym 140tyś ludzi gdzie korki tylko o 15 i 18 są w sumie jak PB podskoczyła dzisiaj o 10gr za litr grubo zastanawiam się nad instalacją gazową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja! ale ze wzrostem LPG idzie wzrost ceny PB tak wiec roznica po winna zostac taka sama! jezeli robisz duzo km i zamierzasz jezdzic autkiem conajmniej rok to warto zainwestowac w instalacje LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaviaseq, to nie do końca tak działa, bo nie bieżesz pod uwage różnicy spalania, dodatkowych kosztów i kosztów samej instalacji. Różnice po podwyżce zrobią sie znikome a co za tym idzie nawet przy dużej ilości kilometrów instalacja będzie wychodziła na swoje.

Weźmy ceny po zapowiadanych podwyżkach:

 

10l/100km lpg to około 10x2,50=25,00zł

7l/100km PB to okolo 7x4,49=31,43

do kosztu gazu dodajemy pół litra benzyny rozruchowej na 100km, stąd +2,50

 

Zakładamy roczny przebieg 30tys km.

Koszt gazu: 25x300=7500zł+375(koszt benzyny)+60zł(droższy przegląd roczny)+300zł (dwa przeglądy gwarancyjne) = 8235

Koszt Benzyny= 31,43x300 = 9429

Przy 30tys/rok po podwyżce najtansza instalacja (2tys+) zwróci Ci sie po 2 latach najdroższa po 3-4latach.

Ten kto ma instalacje będzie pare groszy do przodu, ale czy teraz warto zakładać - wątpie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Scenic 2,0 16V przy jeździe pomiedzy 140-150 wypija około 9 l/100km.

przy spokojnym toczeniu przy małym natężeniu ruchu około7,5 l LPG.

Po mieście to nie ma sensu porównywać bo miasto miastu nierówne.

Generalnie mogę powiedzieć spalanie w pobliżu tego co pokazuje komputer pokładowy dla benzyny. Niestety trzeba jeszcze doliczyć nieco benzyny na rozruchy i pierwsze 2 kilometry jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!