Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie przy odpalaniu na zimnym P0300


shawping

Rekomendowane odpowiedzi

spoko,narazie sprawdzam powoli co i jak. Juz prawie cały samochód przewaliłem. Nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę ale na wtyczce od przepustnicy jest znaczek VW i Audi, ciekawe:P Poza tym na wszystkich czujnikach i nnych rzeczach elektronicznych napisane jest Made in Germany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny dzień grzebania przy aucie. Sprwdziłem dokładnie przepustnice pomierzyłem co się dało. Sprawdziem ciśnienie paliwa, wyjąłem pompe z baku, ale wszystko jest jak należy.

W poniedziałek wymieniałem świece. Dzisiaj się pokusiłem, żeby je jeszcze raz wyjąć i sprawdzić. SZOK!!! Całe czarne i okopcone a ja moze ze 200 km przejechałem.Jak czarne to znaczy, że za bogato. Pomyślałem o sondzie i chba trafiłem. Podłaczyłem komputer i popatrzłem sobie na prace sondy w PCMScanie. Wartoci cały czas skakały od o,1 do 1,5V. Niby wszyskoo ok. Odłaczyłem wtyczke od sondy. Nie zapalił się check. Po pnowym odpaleniu już się zaświecił. Zaczął szarpać przy dodawaniu gazu niby tak samo jak po porannym odpaleniu. POdłączyłem jeszcze raz PCMScana i po odłączeniu kmputr dalej widzi sonde tylko że stoi cały czas na 0,45. Sprawdziłem też błędy i wywaliło tylko błądo obwodzie grzania sondy i nic więcej.

Myślicie, ze to sonda? Jak dla mie to właśnie ona jest winna. Czekam na jakieś sugestie

 

Dodano: 28 cze 2012 - 20:09

Druga sonda stoi cały czas na 0,455V czy tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł 2 sonda jest uszkodzona? Z tego co wyczytałem to druga sonda powinna właśnie trzymać cały czas stałą wartość.

 

dobra pojezdzilem troche autem i zrobiłem wykresy sond. Jeda i druga działa prawidłowo,przynajmniej teraz. Zobacze jeszcz jutro rano na zimny, Jak nie bedzie to sonda to sie poddaje.

Edytowane przez shawping
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak teraz sobie wymyśliłem. Czy moje problemy mogą być spowodowane tym, że po czyszczeniu nie zrobiłem adaptacji przepustnicy?

 

Dodano: 08 lip 2012 - 10:58

Problem rozwiązany. Wymiana przepustnicy i przyuczenie w ASO, teraz jest juz wsystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!