Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pada u Was śnieg? (archiwum)


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja o wyższości zakładandania zimówek w zimie czy ostrożnej jeżdzie na letnich ma sens w przypadku jeżeli ktos przejezdzil sezon zimowy na oponach letnich i przejechal kilka sezonow na zimowkach.

Poki asfalt czarny kierowca z wyobraznia w normalnej jezdzie nie bedzie mial zadnych klopotow niezaleznie od tego na jakich oponach jedzie - potem kilka poslizgow z ktorymi sobie poradzi i juz mu sie wydaje ze jest mistrzem letnich w zimie.

Zupelnie inaczej jest kiedy pojawia sie snieg i wiekszosc kierowcow zaczyna "ostroznie" jechac nagle potrzebujesz gwaltowniej zachamowac lub ominac przeszkode ale wtedy okazuje sie ze twoje letnie opony reaguja inaczej niz zwykle i wtedy twoj blacharz zaciera rece.

nagabicz, nie chodzi o caly sezon zimowy tylko o te kilka procent przypadków kiedy warunki sa kiepskie a Ty akurat musisz jechać - miałem przygode ze 3 lata temu pojechalem po zimowki do przelozenia i musialem z nimi wrocic pech chcial ze w padajacym sniegu - troche doswiadczenia i troche szczescia oszczedzily mi wydatkow na blacharza - mimo ze jechalem 40km/h. Zebys nie mial watpiwosci mialem polroczne oponki letnie - ledwo co sie paski starły :-)

Mam nadzieje ze to przemawia do twojej wyobrażni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok z całym szacunkiem :-> czy Ty uważasz że ja nigdy nie miałem stresowej sytuacji ??

może powiem inaczej... jeździłem troche na zimówkach po śniegu itd. wiem jak to wygląda co czym sie różni. jesli ktos nie potrafi uwierzyć, że dobry kierowca bedzie lepszy, bezpieczniejszy na letnich zimą niz muczaczo jakiś na zimówkach to ..... nawet nie wiem co, ...co ma być to bedzie,,, nic nie dzieje sie bez powodu.. niewazne czy latem czy zimą ..jeśli ma spotkać kogoś tragedia to i tak go spotka, akurat mieszkam w takim rejonie Polski gdzie zima nie jest nadto surowa. Wciąż utrzymuje zdanie , pogląd ze wszystko zależy od wyobraźni, ROZUMU. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal nie rozumiesz, że tu nie chodzi o doświadczenie! Chodz mi przede wszystkim o większe RYZYKO!!!! Stwarzasz większe ryzyko jeżdżac na letnich, niż na zimowych, nie pojmujesz? Nie porównuj siebie jako bardziej doświadczonego do mniej doświadczonych! Porównaj siebie do siebie samego! Kiedy jest większe ryzysko nieszczęścia w zimie: gdy będziesz prowadził autem na oponach letnich, czy na oponach zimowych? Jeżeli odpowiesz sam sobie szczerze, to będziesz wiedział o co mi chodzi. Ale to Twoja sprawa - życzę tylko byś nie brał udziału w żadnym nieszczęściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko uważam (i jest to moje zdanie) że jest taki procent przypadkow w ktorych zimowki nawet "mistrzowi kierownicy" uratuja skóre a co ważniejsze nie zagrożą nikomu innemu!

Sam napisałeś:

.. bo jednak jakby i gdzie nie spojrzeć to wyobraźnia dużej części kierowców jest niemalże zerowa. :-?

Nie znam twojego doświadczenia i nie będe o tym dyskutować przejeździłem 5 sezonow na oponach uniwersalnych zimą potem zaczałem jeżdzić na zimowkach to chyba bedzie moj 4 sezon, robiac 25-30 tys rocznie i mam okazje rownolegle jezdzic autami które posiadaja komplety letnie -> mój wniosek: różnica jest kolosalna - kiedy na drodze jest śnieg.

Nie bierz tego do siebie chodzi mi tylko o bardzo wyraźny przykład: ludzie którzy po kielichu wsiadają za kółko robią to bo uważają że jadą wtedy dużo ostrożniej i sa na tyle dobrymi kierowcami że im to nie przeszkadza..

P.S. W którym to mieście polski nie pada śnieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!