Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pada u Was śnieg? (archiwum)


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy sypało dość mocno, 7 rano - pogodnie, mróz, zasypane auto, szklanka na drodze i jak zwykle samochody porozrzucane po rowach...

Jako "nowy" kierowca pierwszy raz jechałem po tak śliskej drodze... musze przyznac ze szczególnie widok tych "rozbitków" daje do myślenia :!::-)

Miałem nadzieje ze nasypie tyle, zeby zimówki mogły sie wykazać, ale chyba jeszcze za wczesnie... Póki co, ice-driving... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. akurat na lodzie ABS się nie sprawdza

mi jakoś działa ten ABS na nerwy. Po prostu nauczyłem się hamować w ciężkich sytuacjach na gorszych samochodach. Może w sytuacji bardzo krytycznej mi się przyda, ale wolę do takiej nie doprowadzać.

Olsztyn jest w okolicach 0 stopni Celcjusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius - nie sprawdza się? Dziwne, że mi się sprawdził. Mogłem manewrować samochodem, koła się nie zablokowały.

 

Daniellos - również nauczyłem się hamować na samochodach bez ABS (maluch, Polonez) i wiem jak to jest. Ale czasem jest po prostu sytuacja (Megi mi się jeszcze nie zdarzyło i mam nadzieję nie zdarzy), że trzeba nagle przyhamować na śniegu (np wyskoczy Ci dziecko na ulicę) i bum - koła się blokują. Osobiście auto z ABSem, jest dla mnie bezpieczniejsze i daje więcej możliwości manewru w podbramkowej sytuacji.

 

A dzisiaj na jednej z ulic, którą jadę do/od mojej narzeczonej (ulica była właśnie cała oblodzona) koleś do rowu wleciał Cinqecentem, jechał sobie po tym lodzie tak na oko 60km/h i nagle wpadł w poślizg (lekki zakręt), no i kierowca po hamulcu, a wtedy koła się zblokowały i tak poszedł prosto w rów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuteczność hamowania na śliskim z absem jest niższa niż bez abs (dotyczy to skrajnych warunków jak np lód)

 

jeśli nauczyłeś się hamowania to wiesz na pewno, że najskuteczniejsze jest hamowanie na kołach na wprost i dopiero tuż przed samą przeszkodą odpuszczenie hamulca i natychmiastowy skręt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!