Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo duże zużycie oleju 1,9 dCi


Rms

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując samochód nie wiedziałem jakim olejem jest zalany,nie chcąc ryzykować jakiś rozszczelnień zalałem elfa półsyntetyk,i na takim oleju śmigam już paredziesiąt tys.oleju nigdy! nie leje do pełna a między MIN a MAX (w połowie )w tej chwili mam zrobione ponad 10 tys.po ostatniej wymianie ,wczoraj sprawdzałem bagnet pozim bez zmian .Tak wię nie wiem czy mam wyjątkowego diesla ? Auto nigdy nie kopci chociaż nieraz próbowałem puścić czrnego dymka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nigdy nie kopci chociaż nieraz próbowałem puścić czrnego dymka.

a co czarny dymek, ma do spalania oleju? Jak spala olej to kopci na niebiesko. Ja też nigdy jeszcze nie dolewałem oleju po między wymianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie troszkę teraz w ciągu ostatniego roku ubyło oleju ale na tyle mało że nie musiałem dolewać, a przy wymianie oleju okazało się iż uszczelka miski do wymiany. Pierwszy raz wymieniona była 2009 zaraz po zakupie. Te uszczelki lecą bardzo szybko... może to z tym macie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie absolutnie nie przeraża zużycie na poziomie 100 ml na 1000 km. Dopytywałem o to bo wnioskuję, że u innych też może pojawiać się podobne zużycie. Porównując do tego co pierwotnie się działo ze zużyciem 1 litra na 500 km to jest nic. Nie zamierzam zbytnio ingerować w to, choć sprawdzę, przy okazji uszczelkę pod miską olejowa, o której pisze Kipi.

Pocieszające jest też to, że Opielowski pisze o braku zużycia oleju w 1,9 dCi przy przebiegu 280 tkm :D Jak się dba to się ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam Megi III z grudnia 2010 roku, od nowości, przejechane 62 tyś km. Olej wymieniam tylko na przeglądach co 30 tyś. W między czasie schodzi mi około litra oleju na kazde 30 tyś - pewnie na upartego dolewac bym nie musiał, ale wole nie mieć mniej niż na połowe bagnetu. Nie jeżdzę delikatnie ale turbine bardzo szanuje (rozgrzewam, chłodze). Tak więc, według mnie zużycie oleju o którym piszesz przy Twoim przebiegu jest ok. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam pytanie dotyczące udrażniania odmy a konkretnie drożności rurki metalowej w bloku silnika na którą zakładany jest wąż gumowy łączący odmę z silnikiem /powrót oleju/.

W moim przypadku wyczyściłem rurkę na głębokość ok 5-8 cm. i dalej opór, czy otwór jest prosto do miski czy może wchodzi pod kontem. Przepychałem "spiralą" z linki hamulcowej od rowera i wkrętarki.

Za wszelkie informacje jak to wygląda z góry dziękuję. :(

 

Pozdrawiam manixo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Metalowa rurka wchodzi prosto do miski olejowej, cała rurka ma ok 15 cm to co w środku i na zewnątrz. W środku mniej więcej w połowie jest przygięta pod kątem 30-45 stopni. Na wylocie nic jej nie blokuje więc śmiało możesz wkręcać tą żmijkę na pewno nic nie uszkodzisz. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!