Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Półsyntetyk na syntetyk


Arzago

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy szukałem forum, ale nie znalazłem takiego tematu dotyczącego renaulta drugiej generacji;)

 

Mam uprzejme pytanie. Wcześniej do autka zalewany był półsyntetyk. Teraz zdecydowałem się zalać olej zalecany przez renault a więc syntetyk ELF EXCELLIUM LDX NF 5W40. Autko ma przejechane 80 tys. Czy mogę wlać syntetyk, czy sprzedać go i kupic półsyntetyk?

pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Arzago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że 2 racy do 60tys wymieniła olej to raczej dobrze. Natomiast zgadzam się z przedmówcami, że śmiało możesz lać 5W40. Prawdę mówiąc nawet zrobisz lepiej silnikowi. Może teraz tego tak nie odczujesz ale jak się ochłodzi to różnica zacznie być zauważalna, zwłaszcza przy uruchamianiu zimnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Ja nie wiem jaki mialem olej, bo nie bylo nigdzie żadnej nalepki i wymienilem na elf excelium 5w40. Wymieniacze powiedzieli, że jak chce, i najwyrzej się zmieni na półsyntetyk. Przejechalem już ponad 3 tysiace na tym oleju. Stan w komputerze najpierw pokazywał na 5 lub 6 kropek, teraz jest 3 kropki, czyli połowa. Na bagnecie jakby deko ubyło, ale stan póki co jest w połowie. Ile mogło zniknąć tego oleju(ilu mniej wiecej odpowiada jedna kropka) i co radzicie, zostać przy tym oleju czy zmienić na półsyntetyk. Jesli nie zmienię co może lub już mogło sie stać?? Auto ma przejechane 200tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Odnośnie oleju elf 5w40 syntetyk, który zalałem po kupnie scenica. Przejechałem koło 5 tysięcy i ubywa go dalej, miałem na dolewkę niecałe pół litra i dolałem bo po podroży jakby znowu zmalał stan(z dwóch oczek na brak oleju, ale to dla tego ze stał deczko pod górkę). Po dolaniu wskaźnik pokazał 4 oczka, potem spadło na 3. Co mam teraz zrobić?? Czy silnik już przepłukało, czeka mnie remont?? Czy mam zmienić olej na półsyntetyk?? Czy jeżdzić dalej na tym 5w40? Co radzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat. Na początku czerwca wybrałem się nad morze ze znajomymi. Wyprawa na dwa auta (dwa scenici:)). Trasa 300km. Zajechaliśmy, wszystko było pięknie, lecz gdy następnego dnia znajomy odpalił swoje auto to jeden wielki pisk i komunikat, że mało oleju. Maska do góry- bagnet w dłonie a tam prawie zero oleju. Podjechaliśmy na stacje, kupiliśmy olej 10w40 półsyntetyk. Chłopak nawet nie pamięta kiedy olej wymieniał. Pytanie gdzie ten cały olej? Rozumiem gdyby ubyło litr ale cały? Bagnet na prawdę był ledwo co mokry od oleju. Poza tym przez cała trasę nie było żadnego problemu.

 

Drugie pytanko dotyczy mojego autka. Leje obecnie półsyntetyk bo taki olej lał poprzedni właściciel, myślę o pełnym syntetyku ale jak już wcześniej było pisane że niby uszczelki się wypłukują, przecieki i inne dziadostwa. Może już ktoś robił taka zamianę i się wypowie? Moje autko Scenic II 1.9 dCi przebieg 193tyś.

 

I jaki olej syntetyczny polecicie?

Edytowane przez Matys0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wypowiem bo dopiero co sam stałem przed tym problemem. Osobiście zmieniłem z 10w40 na 5w40, kilku sprzedawców mnie do tego przekonało. Niby dzisiejsze syntetyki zawierają jakieś udoskonalenia i nie są takie agresywne dla całego silnika by wypłukać coś i wyrządzić mu szkodę. Za to polecono mi płukankę Liqui moly. Taki sam olej kupiłem liqui moly high tech 5w40.

Za krótko na nim śmigam by coś więcej napisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!