Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po dłuższej jeździe auto nie odpala


andrzej80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionego auta. Jeżdżę nim bez większych problemów od kilku miesięcy. Od dwóch tygodni mam z autem mały problem.

Po dłuższej jeździe, na przykład po godzinie stania w korku lub przejechaniu więcej niż 15 kilometrów na trasie auto po zgaszeniu silnika nie odpala.

Pompa pracuje po przekręceniu stacyjki, wszystkie lampki również gasną (poza tymi, które świecić się mają), przy próbie uruchomienia słychać tylko cyknięcie, rozrusznik nie drgnie nawet. Cyknięcie powoduje przygaszenie lampek.

Akumulator jest nowy, ma niecałe dwa miesiące, auto próbowałem odpalić również z innego akumulatora - efekt do przewidzenia - tylko cyka.

Gdy samochód postoi i ostygnie (odpocznie) odpala bardzo szybko, na dotyk praktycznie. Alternator miał wymieniane magnesy (stare się pokruszyły) i szczotki.

W aucie półtora miesiąca temu wymieniana była poduszka pod silnikiem, pół roku temu sprzęgło kompletne.

 

Proszę o jakąkolwiek pomoc. Każda sugestia, która pomoże mi nabrać wiedzy przed oddaniem auta do mechanika będzie pomocna.

Służę odpowiedzią na dodatkowe pytania. Jutro zamieszczę film prezentujący odpalanie na zimnym silniku i próbę odpalenia silnika po dłuższej jeździe.

 

Pozdrawiam

andrzej

Edytowane przez andrzej80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tylko cyknięci to wskazywało by to na rozrusznik. Zrób tak: Do rozrusznika dochodzą dwa przewody, jeden gruby przykręcany a drugi cieńszy na wsuwkę. Do tego na wsuwkę podłącz jakiś kabelek (zamiń drucik na tym pikensie wystającym z rozrusznika i na to wciśnij ten przewód na wsuwkę. Ten dodatkowy kabelek wyprowadź do dóry do akumulatora (uważaj żeby ten dodatkowy przewodzik przy rozruchu nie wkręcił się gdzieś w pasek klinowy czy rozrząd gdybyś nie miał osłony).

Chodzi o to że tyn kabelekiem który tam podłączysz do rozrusznika ominiesz całą instalacje (stacyjkę, przekaźniki itd).

 

Koniec tego dodatkowego przewodu zaizoluj i przyklej gdzieś w okolicy akumulatora.

 

Teraz tak, jak nie będzie chciał odpalić, będzie to cyknięcie to kluczyk w stacyjce przekręcasz tak żeby był włączony zapłon, koniecznie wrzucasz NA LUZ żeby Cię auto nie przejechało.!!! Wysiadasz z samochodu (zapłon włączony) otwierasz maskę i tym dodatkowym przewodzikiem (odizolowanym) dotykasz do akumulatora - do plusa.

 

I teraz finał: Albo auto zapali i będzie to wskazywało na stacyjkę albo jakiś problem na instalacji. Albo będzie cyknięcie i auto nie zapali a to wskazywać będzie na rozrusznik lub automat.

 

Zrób to bo to wiele wyjaśni.

 

A próbowałeś uderzyć w rozrusznik przy tym cykaniu.?? Może szczotki się zawieszają.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu podłączę się pod ten istniejący. Jesli chodzi o odpalanie to odpala za każdym razem. Po całej nocy odpala normalnie, po normalnych trasach po mieście ok. 10 km, nie przekraczając 100 km/h jest ok. Problem zaczyna się po dłuższych trasach conajmniej 20-30 km głownie ekspesówkami lub autostradami. Silnik odpala tylko z bardzo dużym trudem, dzisiaj prawie zgasł, obroty w pierwszych 2 sekundach falują poniżej 10 tyś. obrotów, a po chwili wracają do normalnej pracy. Co może być przyczyną? Dodam, że kilka dni temu wymieniłem filtry i olej, wcześniej takie zjawisko również występowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Przepraszam, za późną odpowiedź.

Problem namierzony. Okazało się, że obudowa rozrusznika pękła i gdy samochód się rozgrzał, rozrusznik się rozszerzał od temperatury i to go blokowało. Po ostygnięciu się odblokowywał.

Niestety nie da się tego naprawić, dlatego trzeba było wymienić rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Witam szanownych panów mam problem z astrą 1.4 czysta benzyna a mianowicie po przejechaniu dłuższej trasy po zgaszeniu silnika odczekaniu 10/15 minut auto nie odpala za pierwszym razem tak jak by paliwo się cofało autko odpali po dwu trzy krotnym przekręceniu kluczyka na zapłon po tym jak przekręce kolejny raz auto odpala czy to wina pompy paliwa??? Z góry bardzo dziękuję za pomoc 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!