Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę dwóch Scenic'ów


Zubizar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam Scenic'a. Najchętniej 1.6 16V Trafiłem na dwa, które mi się podobają, ale prosiłbym o opinię i może już ktoś je oglądał:

 

1. Pierwszy

 

Ma klimatronik, 4 szyby w prądzie, ale brak uchylnej tylnej szyby

 

2. Drugi

 

Ma ładne wyposażenie, grzanie przedniej szyby, ale klima zwykła.

 

 

Dodatkowo:

Jak się sprawują nawiewy w Scenic'ach IphII (w wersji z klimatronikiem i zwykłą klimą)?

Na co szczególnie zwracać uwagę? Tylne nadkola, progi i czy coś jest typową bolączką tego modelu?

 

 

Pozdrawiam

 

@edit:

Odnośnie pierwszej -

Nie wygląda na bite, wszystkie szyby ten sam rocznik 2000.

Nie wygląda aby były demontowane jakiekolwiek elementy karoserii - dziwne bo auto z Francji

Klimatronik działa.

Jak widać na zdjęciach tylko 2 alusy. Opony zajeżdżone, dodają do auta dwie w ładnym stanie z roku 2000 :)

Ślady użytkowania na moje oko na więcej niż 160tkm, ale tragedii nie ma.

Brak zestawu do wymiany koła (podnośnik, klucze itp.)

Listwy na dachu (te wzdłóż auta) odklejają się już tak jak wygłuszenie maski

Silnik trzyma obroty, nie wariują.

Na dzisiaj radio się włącza, ale nie można było znaleźć kodu - papiery po francusku, a nie wiedziałem w sumie gdzie szukać. Sprzedający mówi, że może być naklejony na radiu i ma wyciągnąć.

Lampy przednie do polerki.

Generalnie auto wygląda w miarę. Przecierki francuskie (na zderzakach) i tyle. Lekka polerka lakieru i będzie hulać. Auto opłacone w wydziale tylko rejestracja + recykling

 

Odnośnie drugiej:

Nie zastano już na placu. Były inne Sceniki, ale w znacznie gorszym stanie niż pierwsza. A jak ktoś się skusi to auto opłacone razem z recyklingiem.

 

PYTANIE:

Czy pod maską i w bagażniku, pasta uszczelniająca może być polakierowana w jednych miejscach a w innych już nie? Np, na kielichach są pomalowane, na prowadnicy i w bagażniku częściowo niet.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Zubizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy jest ok. Miałem identycznego w dieslu i mimo 270 tyś klimatronik bez zarzutu i reszta również. Bardzo wdzięczny kolor w utrzymaniu. Szkoda, że nie ma fotek komory silnika, może tam tkwi zonk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi dla mnie lepszy. Niedomalowania w bagażniku fabrycznie(w okolicy zapasu) . Klima manual wystarcza a grzana przednia szyba doceniona będzie zimą. Ma też podłokietnik to fajna sprawa. Z tych dwóch drugi ale na pewno trzeba na żywo oblukać :)

 

Pamiętaj auto od handlarza wymaga wnikliwej oceny na miejscu. Handlarz nie kupuje dla Ciebie prezentu tylko auto na którym zarobi.

Edytowane przez Metys79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Ze spalaniem oszukuje, jak na trasie uzyskasz taka liczbę, będziesz GOŚĆ. Maska nie trzyma linii z błotnikami, tak samo różne szpary bagażnika, klapka paliwa też była demontowana, a po jej demontażu trzeba mieć nie lada smykałkę aby ją spasować na cacy. Poducha kierownicy też coś dziwnie spasowana, u mnie tak nie odstaje. Nie ma ESP (a w opisie że jest), skoro nie ma zestawu naprawczego to dupa, a nie handlarz, komuś innemu opylił. Sam fakt, że różne kółka są jest podejrzany. Uważaj na to auto, jeśli będziesz się decydował.

Drugiego nie opisuję, skoro go nie ma na placu, pewnie sprzedany.

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, obejrzałem to auto i naprawdę, mimo, że te zdjęcia tak wyglądają to na żywo nie widać, żeby elementy były zdejmowane (śruby całe, ale mówię, ja na 100% pewny nie jestem).

 

Aha co do tego pierwszego...jest tylko JEDEN kluczyk :mrgreen:

 

Może w tym tygodniu skoczę jeszcze obejrzeć tego:

 

Scenic 1.8 16V

 

Jak rozumiem ten silnik jest porównywalnie bezawaryjny jak 1.6 K4M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Scenic 1.8 16V

 

 

 

Byłem, pomacałem, stwierdziłem:

-Silnik odpala, chodzi równo.

-KLIMA NIENABITA (Panie, to nie problem, możemy nabić za 150zł u nas - ciekawe czemu w takim razie nie nabiją, żeby uatrakcyjnić ofertę?)

-Blacharsko wg mnie bardzo dobrze. Raczej nie był bity, jeżeli to nie mocno. Nadkola z tyłu w całkiem fajnym stanie.

-W środku tragedyja. W bagażniku to wiadomo, że plastiki porysowane. Ale w kabinie również. Połamane lusterko nad kierowcą, lusterko wsteczne oczywiście zwykłe. Kodu do radia chyba nie ma (jeżeli nie jest naklejone z tyłu radia to nie ma) bo nie ma książki serwisowej. Niby wszystko (oprócz klimy no i radia) działa, ale strasznie zapuszczone i źle popasowane - jakby ktoś kokpit nieumiejętnie ściągał). Generalnie dałbym temu autu drugi raz taki przebieg i nie wiem czy nie byłoby to za mało).

-Oczywiście znowu tylko jeden kluczyk, brak kluczyka do felg i do relingów!

-Szyba przednia wymieniona była

 

Przy okazji bycia w Lubaniu obejrzałem jeszcze tego:

Scenic 1.6 16V

 

-Bagażnik brudny, jakby turek na targ kozy woził

-w środku o dziwo w miarę czysto i ładnie

-progi z przodu drzwi przednich przegnite (chodzi mi o te nadproża co widać jak siedząc w środku otworzysz drzwi)

-dwa kluczyki (wow)

-silnik chodzi w miarę równo

-klima nie działa

-kolejny raz brak kodu do radia

-auto generalnie do dużych poprawek. Pan na placu stwierdził, że jak znajdzie się kupiec to doprowadzą auto do stanu perfekcyjnego (ciekawe czemu też od razu nie robią tego?) i dają gwarancję 1 m-c na "jakby coś z silnikiem, albo skrzynią się na ten przykład stało".

 

Może się komuś przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!