Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło


miodes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na forum nowy więc proszę o wyrozumiałość. Mam problem którego nie mogę zdiagnozować. Otóż objawia się to w następujący sposób:

Przy ruszaniu na 1 biegu lub wstecznym dobiega dosyć głośny zgrzyt z okolicy sprzęgła (skrzyni biegów). Każdy następny bieg jest totalna cisza.

Nadmieniam iż skrzynia biegów była już wyjęta i okazało się, że posiadam nowy docisk i tarczę sprzęgłową. Więc mechanik stwierdził uszkodzenie dwumasy.

Woboc powyższego dwumasa jest już po regeneracji w Poznaniu, po zamontowaniu była chwilowa cisza, teraz po zrobieniu ok 400km dźwięk zaczyna powracać i

mam wrażenie iż nasila się a dodatkowo zauważyłem, że ruszając jest jak by lekkie puknięcie w pedał sprzęgła. Proszę o pomoc i jakieś podpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówcę, jak brać się za koło dwumasowe, to tylko po to, żęby je wymienić na nowe. Regeneracja, często wystarcza na parę tysięcy kilometrów, choć mogę potwierdzić, że regenerowane koło rozpada się jeszcze szybciej. Znajomy, zregenerował koło w pewnej firmie i rozpadło się po tygodniu, jak się potem okazało coś w nim było nawet spawane. Ja osobiście chyba bym z tym poszedł do sądu, a znajomy odpuścił. Był tylko zwrot kasy, choć z tego co pamiętam, to nawet nie całą kwotę, tylko jej część.

 

Jeśli problem był i po regeneracji znikł na jakiś czas a teraz powrócił, skłaniałbym się do źle zregenerowanego koła, reklamuj. Ale zastanów się dobrze, bo koszta zwalania skrzyni co parę tysięcy mogę być opłakane. Ja wstawił bym nowe koło i sprzwdził resztę. Tu masz komplet: http://allegro.pl/komplet-sprzegla-renault-megane-ii-scenic-ii-1-9-i2481182333.html

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,kontynuując jestam właśnie po ponownej wymianie koła dwumasowego w ramach gwarancji i co najciekawsze objaw nadal nie zginął. Jestem już załamany, a w mojej okolicy nie ma mądrego mechaniora, który udzieliłby mądrej diagnozy. Dołączam link do filmiku z takim samym objawem jak u mnie:

Proszę o pomoc.

Edytowane przez miodes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że wina może leżeć w złym montażu (śruba docisku może obcierać), lub nieodpowiednim dobraniu, regeneracji koła. Tylko nowy, fabryczny dwumas powinien załatwić sprawę, regenerowany to nieporozumienie. Chłopie tracisz czas nerwy i kasę a efektów brak. Firma która robiła regenerację niech oddaje kasę za spartolenie roboty, a ty dokładaj i zamawiaj nowy komplet sprzęgła. I będzie cacy.

Tu masz link, podobne objawy :

Przeczytaj uważnie drugi komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było założyć zamiast regenerowanego sztywne koło zamachowe:

Niestety ale z jakością regenerowanych kół czasem tak bywa, nie pozostaje Ci nic innego jak ścigać tych partaczy. Pieniędzy pewnie już nie odzyskasz, ale przynajmniej niech doprowadzą auto do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!