Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

akumulator czy alternator????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przy ostatnim przymrozku trochę ciężko mi odpalił. Tak jak by coś z akumulatorem było. Pojechałem do mechanika. Przed uruchomieniem auta napięcie wynosi ok 13V, zaraz po uruchomieniu spada do poniżej 10V przez jakiś czas tak się utrzymuje i powoli znowu zaczyna rosnąć do ok. 13-14V. Do akumulatora podłączał prostownik, i nic. Nie ładuje się! Tak jak by był pełen.

I tu proszę was forumowicze o pomoc. Co to może być? Czy zakupić nowy akumulator czy jeszcze sprawdzić alternator?

 

Nie wiem kiedy był wymieniany akumulator bo jestem 2 właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie laduje sie? Kiedy podpinasz prostownik to ladujesz niezaleznie od tego czy akumulator jest naladowany czy nie.

Czy mechanik sprawdzil poziom plynu w akumulatorze?

Niezaleznie od powyższego: Zachowanie ktore opisujesz to generalnie problem po stronie akumulatora, ale moze byc tak ze akumulator nie domaga bo ma za slabe ladowanie.

Moim zdaniem: wyjmij akumulator, przeczysc klemy, sprawdz poziom plynu, sprawdz date produkcji akumulatora i jego pojemnosc i podziel sie z nami tymi informacjami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak AKKU ma więcej niż 5 lat to wypada mu odpuścić i posłać na emeryturę. Zanim ceny pójdą w górę proponuję kupić nówkę. Ta sama pojemność, ten sam układ klem .

PS Niezależnie należy sprawdzić pasek alternatora (stan, naciąg itp.) , zima to ciężkie warunki :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis byłem w sklepie i sprawdzili mi żywotność aku. Okazało się że padlina i trzeba wymienić. Ładowanie jest OK! Gostek powiedział mi tylko tyle że ten co mam jest za mały i do silnika 1600 dobrze bylo by miec wiekszy np. 55-60AH. Zamierzam zakupić tylko jestem teraz w kropce. Taki jak mam teraz czy większy?? Jeśli większy to czy będzie pasowało mocowani i czy zmiesci się w tej małej przestrzeni pod maską? Jakie mogą być konsekwencje jesli okaże się że jest za mocny?

 

JAkie wy drodzy forumowicze macie aku w swoich megankach (1,6 16V 99r)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!