Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znacie ten trik w Megane ?


djmess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy to juz było i czy ktoś o tym wcześniej pisał ale:

Wczoraj z kumplem jechałem moja Megana 1,4 16V AIR rok 2001r. koleś siedział na siedzeniu pasażera i ze był dosyć wysoki wcisnął kolanem guzik do zamykania drzwi i nie świadomie trzymał tak jeszcze przez kilkanaście sekund po chwili usłyszałem taki dzwięk (piiiii) i cisza. Zatrzymaliśmy sie gdzieś tam, on wysiadł (drzwi się odblokowały automatycznie) i ruszyłem dalej. Jak tylko przyśpieszyłem centralny zamknął się sam. Teraz za każdym razme kiedy ruszam centralny sam się zamyka :-) Oczywiście da sie to wyłączyć przytrzymując guzik do otwierania centralnego zamka przez kilkanaście sekund. Pozdrawiam koniec opowieści dziwnej treści :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inna ciekawostka. W moim Scenicu miałem taki przypadek może ze 2 razy. Otóż wykorzystuję włączenie kierunków "na chwilę" czyli bez zapadki przy wyprzedzniu czy zmianie pasa ruchu. Normalna sprawa. Kierunek zawsze zykał tyle czasu, ile trzymałem dźwignię. Po puszczeniu kierunek się wyłączał. Ale zdarzyło mi się tak, że puknąłem dźwignię i kierunki mrugnęłi 3 razy po czym się wyłączyły. Mówię tu o kierunku na stronie, a nie wszystkie wokół auta. Troszkę mnie to zdziwiło, bo widziałem taką rzecz w nowych Vectrach, ale tutaj?? Kiedyś udało mi się to powtórzyć także przypadkiem. Jeśli chcę to celowo zrobić, to mi się nie udaje.

I tu pytanie. Jest taka opcja, czy jej nie ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem w mojej Reni takie cuś: włączam czasowe wycieraczki - czyli prawa wajcha raz w dół. Wycieraczki sobie machają, ale jak chcę machnąć jeden raz poza rytmem to lekko pykam wajch w dół ale bez zapadki, jak pisał GazMajster. Wycieraczki jadą raz poza rytmem i dalej czasowo. Ciekawe co jeszcze w niej odkryję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwerk,

jak masz wycieraczki na wyższym biegu niż wolny, to przy postoju automatycznie zwalniają o jeden bieg.
ale działa tylko wtedy, gdy wycieraczki włączysz w czasie jazdy. Minimalna szybkość 6- 10km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jak włączysz wycieraczki i wbijesz wsteczny to automatycznie załącza się tylna wycieraczka, a jak masz wycieraczki na wyższym biegu niż wolny, to przy postoju automatycznie zwalniają o jeden bieg.

 

też to ostatnio przypadkowo odkryłem :?: i miło mnie to zaskoczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

poplonn, znaczy masz coś sknocone w instalacji. Ja bym szukał przyczyny usterki. Opcja taka nie występowała, a przynajmniej tak, by rozruch silnika zamki blokował. Poza tym, w takiej formie jest to utrudnienie, a nie udogodnienie.

Czytałeś gdzieś, coś o stosowaniu polskich literek w postach :-D :-D :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!