Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chce kupic megane I.


osiribash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) Chce sobie kupic megane I , bedzie to moj pierwszy samochod. I teraz pytanie czy to jest to dobry samochod. Duzo ludzi mowi mi ze strasznie zle sa te samochody jezeli chodzi o blache..

 

http://otomoto.pl/renault-megane-1-9-dti-klima-super-stan-C25179705.html

 

Jezdzilem go ogldac i bardzo mi sie spodobal jest strasznie dynamiczny , nie spodziewalem sie ze tak dynamiczne sa te samochody.. I teraz jeszcze jedno pytanie jak jest ze spalaniem? Z góry dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i widzę, że w końcu ktoś licznika nie skręcił 270tyś :D To się chwali.

Trochę mało zdjęć i nienajlepsza ich jakość, bynajmniej widać że coś się stało z prawym nadkolem.

Jeśli chodzi o blachówkę w modelu po liftowym ( po 99r ) nie ma z nią większych problemów.

Ewentualne ogniska rdzy to końcówki progów, nadkola, okolice wlewu paliwa(niezwykle rzadko ale się zdarzały).

Spalanie do 6.5L na 100km .

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg to faktycznie nie byl cofany duzy +:D Tak wlasnie mnie zastanawia te nadkole;/ bo sciaga troszke na prawa strone i to moze byc od tego ze byl bity albo zbieznosc, facet mowil ze to jest zbieznosc. I jeszcze jedna sprawda kolo filtra oleju jest troszke zachlapane od czego to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach filtra może pojawiać się olej przy wymianie ( nie da się odkręcić filtra bez zachlapania) więc bym się tym nie przejmował) co do ściągania to może być zbierzność, bierz auto do stacji kontroli i sprawdź, tam powinni powiedzieć czy to zbierzność, czy coś innego.

 

Co do spalania to u mnie wychodzi 5,6l/100km, 1/3 niezakorkowane miasto 2/3 trasa. Najniższe jakie miałem spalanie to 4,5l/100km, ale to 100% w trasie przy bardzo spokojnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się trochę bał kupować tak leciwego diesla, zwłaszcza z turbo. Bardzo łatwo jest trafić na minę (grata odpicowanego do sprzedaży).

Przy zakupie tylko i wyłącznie sprawdzenie przed zakupowe w ASO, nie u pana Heńka w garażu.

Cena była by uzasadniona, pod warunkiem, że samochód (i silnik) jest w stanie "igła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że ten silnik jest zły. Wszystko zależy od tego, jak o niego (i całe auto) dbano. Wiadomo, jak dbasz, tak masz.

A przegląd w ASO, ponieważ na pewno podepną pod CLIP-a oraz dostaniesz fakturę na usługę. Jak się ewentualnie coś zepsuje tuż po zakupie (padnie sprzęgło, pęknie amortyzator, itd) lub znajdziesz jakąś usterkę, która została na fakturze wyszczególniona jako "sprawne, bez zastrzeżeń", to możesz reklamować usługę i dochodzić swoich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ewentualnie coś zepsuje tuż po zakupie (padnie sprzęgło, pęknie amortyzator, itd) lub znajdziesz jakąś usterkę, która została na fakturze wyszczególniona jako "sprawne, bez zastrzeżeń", to możesz reklamować usługę i dochodzić swoich praw.

Kolega już to przerabiał.

Sprawa prawie oparła się o sąd i wywalczył zwrot pieniędzy za przegląd.

Tak więc wcale nie jest tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał opinię rzeczoznawcy z PZMotu.

Na kilku prawników u których był tylko jeden powiedział, że podejmie się tego w sądzie, ale musi się liczyć z przegraną i pokryciem kosztów sądowych.

Reszta prawników bez owijania w bawełnę wydała opinię, że sprawa nie jest do wygrania i lepiej zachować pieniądze.

Po szybkim podliczeniu kosztów okazało się, że najtańszym wyjściem będzie jednak remont silnika, a nie koszty prawników i sądu.

Sprawa jest dość świeża, bo wszystko wydarzyło się kilka miesięcy temu, a miejscowym ASO pewnej niemieckiej marki.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie mnie zastanawia te nadkole;/ bo sciaga troszke na prawa strone i to moze byc od tego ze byl bity albo zbieznosc, facet mowil ze to jest zbieznosc.

Pierdu pierdu, zbieżność to góra 100 i kłopot z głowy. Coś śmierdzi.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!