Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika 1.9.dti w Scenicu 1999


adam13339b

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.Może ktoś mi doradzi jak sobie poradzić z problemem powstałym po wymianie silnika.Mechanik wstawił silnik taki sam jak miałem czyli 1.9 dti 1999 r turbodiesel.Wymienione zostało wszystko w tym silniku.Założył osprzęt do niego i zaczynał odpalać.Byłem przy tym i objaw jest taki,że silnik zapala od strzału chodzi około 2 sekund i gaśnie.Sprawdziliśmy zasialnie i okazało się,że po uruchomieniu zanika napięcie zasilania 12V na elektrozaworze w pompie wtryskowej.Po przekreceniu stacyjki w poz 1 12V na elektrozaworze jest po uruchomieniu w poz 2 silnika zapala i po 2 s zanika i pompa odcina paliwo do wtrysków.Wszystko inne dziala normalnie.Proszę o pomoc co z tym tematem uczynić lub ewentualnie gdzie można oddać auto w Bydgoszczy, żeby to usunąć.Pompa wtryskowa to pompa Boscha z elektroniką.Pozdrawiam Adam z Bydgoszczy

Edytowane przez adam13339b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immobilajzer nie pozwala uruchomić silnika. Prawdopodobnie pomoże wymiana elektroniki pompy (bo tam jest immo) na tą z twojego auta. A kontrolka od immo nie miga?

Możesz też usunąć immo (potrzebny kolejny spec)

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij clipa i sprawdź błędy w "blokadzie rozruchu". A na początek podaj 12V z akumulatora na elektorazwór i sprawdź czy wtedy będzie działac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Boscha jest od starego silnika tak jak i cały osprzęt.Nie posiadam osprzętu od silnika, który został zakupiony i wymieniony.Mam do Was pytanie,gdzie dokładnie znajduje się ten imobiliser i z jakich elementów się on składa.Elektronik,który ma auto twierdzi,że usunął imobiliser a sytuacja dalej się powtarza.Nie wiem co on dalej tam z autem robił,gdyż nie mam możliwości teraz pojechać do niego.Spróbuje się dowiedzieć.Może zna,któryś z kolegów jakiegoś dobrego fachowca od elektroniki w Bydgoszczy lub okolicach,który by sobie z tym poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!