Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie przepustnicy 2.0 135 kM


tacim

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem zbytnio zdjęć z czyszczenia więć wrzucam swoje. Jako, że zbiliża się wyjazd w dalekie kraje :) wyminiłem dzisiaj świece . Usiłowałem odszukać czujnik położenia wału ale poległem więc postanowiłem dzięki Waszej pomocy wyczyścić przepustnicę. Jest to banał ale zajmuje chwilkę.

1) ja dla ułatwienia sobie roboty rozebrałem wsio nad filterm powietrza aby był dobry dostęp.

2) czyściłem ją penetrusem i wd40 .

Nie wiedziałem że napisy będą takie małe ale jak klikniecie to będzie widać. Zdjęcia robiłem składając dlatego nie mam zdjęcia z brudną przepustnicą . ( swoją droga nie była zbytnio brudna hehe)

post-3036-0-99914500-1343835220_thumb.jpg

post-3036-0-64388100-1343835233_thumb.jpg

post-3036-0-99237100-1343835244_thumb.jpg

post-3036-0-09824400-1343835258_thumb.jpg

post-3036-0-07905600-1343835268_thumb.jpg

post-3036-0-64811700-1343835279_thumb.jpg

post-3036-0-67488200-1343835290_thumb.jpg

post-3036-0-48205400-1343835298_thumb.jpg

Edytowane przez tacim
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłowałem odszukać czujnik położenia wału

Na 6 zdjęciu, jak zejdziesz w dół, poniżej czujnika temperatury, pewnie zakryty jest jakimiś rurkami lub przewodami, na składaniu bloku z osłoną sprzęgła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacim, czyszczenie pomogło? Mój problem polega na tym że po odpaleniu obroty spadają na 3 kreski i po chwili wracają na 4, podobniej jest powysprzęgleniu. Poza tym auto ma ewidentenie za niskie wolne obroty ( problemy przy manewrowaniu na biegu jałowym, "przysiadanie" przy zmianie biegów )

 

Jako że mam założony gaz za przepustnicą mam wkomponowany wężyk podciśnienia od reduktora po jego zdjęciu dostaje się "lewe" powietrze i silnik ma wyższcze obroty ( 4 kreski ).

 

Reasumując czy w moim przypadku pomoże czyszczenie przepustnicy?

 

Dzięki

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tego czy pomoże to nie wiem , ale biorąc pod uwagę , iż trwa to dwa browary to myśle, że warto to zrobić. Z tego co piszą ziomki to warto i ma to wpływ na prace silnika. Mój do jutra stoi bo klime robiłem i jade wymieniać oleje filtry itd przed wyjazdem to dam znać jak chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to zrobiłem poszło gładko, przepustnica nie była zbyt mocno zabrudzona ale potratowałem są środkiem do czyszczenia przepustnic ( Wurth ). Ale po złożeniu wszystkiego zonk... próbuję odpalić a on ni hu hu.... + kontrolka Service.... już prawie kombinuje lawetę... ale mówię sobie co mi szkodzi jeszcze odpiąć akulumator na kilka minut... pomogło, dopalił i zostawiłem go na chodzie co by przepustnica się przystosowała ( ponoć tak trzeba zrobić ), wydaje mi się że jest lepiej, ale czy napewno to będę wiedział po kliku dniach ...

 

Pozdr.

 

P.S. Wydaję mi się że przed tą operacją należałoby odpiąć akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie a czy trzeba odpinać akumulator do czyszczenia przepustnicy?

 

Standardowo bym odpioł odpiął ale nie mam jeszcze kodu do radia.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Widzę, że jak wszyscy mamy ten sam kłopot , a przynajmniej większość ,ma kłopot z obrotami po czyszczeniu nadal są wachania obrotów . U mnie było to samo wachania od 500 -2000 Nie dałam za wygraną i poszukałam w necie czemu . Popełniłam banalne błędy ale ważne dla poprawnej samo adaptacji . Zainteresowanych odsyłam na stronkę o czyszczeniu R.Modusa

http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=121997

Dodatkowo zalecam by autko pracowało po odpaleniu parę minut samo bez dodawania gazu , a problemy naprawdę znikną .

Mam jednak małą prośbę do użytkowników R . SCENIC 1.6 chciałam wyczyścić silniczek krokowy ale za groma nie wiem gdzie jest ! Blondynką nie jestem , grzebać na ślepo nie chcę . Co mogę w autku robię sama .

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!