Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przednia prawa szyba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadał Megane I z 1996 elektryczne szyby z przodu działają impulsowo.

Poczytałem trochę tematów sprawdziłem wszystko ale nadal szyba martwa. Ale zacznę od początku. Jakiś czas temu szyba po stronie pasażera raz działała raz nie przycisk od strony pasażeraz szwankował ale od strony kierowcy działał dobrze. Na dzień dzisiejszy nie działa szyba zarówno z przycisku kierowcy jak i pasażera. Sprawdziełem bezpiecznik jest dobry ale napięcie 12V żadne nie dochodzi do przycisku od pasażera jedynie szczątkowe małe 0,8V. Ściągnąłem jakiś schemat z netu w załączniku sprawdziłem styki w drzwiach przyczyściłem i nadal nic. Może ktoś miał podobny problem. Czy od szyb jest odpowiedzialny tylko jeden bezpiecznik??

post-28702-0-55000200-1345034098_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego cykania nie słychać wiem o którym mówisz bo przy działającej szybie od kierowcy to klikanie słychać :)

A bezpieczniki są dobre cykanie powinno być słychać niezależnie od stanu stanu bezpiecznika

Edytowane przez rufuse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bezpiecznik jest spalony to nie będziesz miał przejścia napięcia na silnik szyby. Jeśli masz spalony przekaźnik szyby to szukaj jaki to przekaźnik i dokładnie taki sam kup na alle lub kup uszkodzoną skrzynkę UCH i z niego przelutuj przekaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No postaram się znaleźć a pytanko jeszcze bo tak przeglądam czytam i padła jedna treść że podobno na okna pasażera nie ma przekaźnika tylko wszystko idzie bezpośrednio przez przełączniki jest to prawdą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No zobaczę jakimś kontaktem może znajdę coś na budowie :notacrook: a tutaj właśnie wypowiedz że szyba od pasażera jsest bezpośrednio z przełączników http://megane.com.pl/topic/38913-awaria-elektryki-przedniej-szyby/page__p__299291__hl__przeka%C5%BAnik__fromsearch__1#entry299291

 

Dodano: 07 wrz 2012 - 10:02

Witam wczoraj udało mi się uruchomić szybę. Po głębokich analizach schematów oraz fizycznych połączeń udało się to naprawić. Przyczyna brak +12V idących na szybę po przekręceniu kluczyka. Popsuł się przekaźnik żeby nie ingerować w skrzynkę wziołem 12V z akumulatora. Uciołem orginalne zasilanie i podałem z akumulatora przez bezpiecznik i szyba działa ;) tyle że działa niezależnie od tego czy kluczyki są w samochodzie czy ich nie ma.

Sterowanie szybami faktycznie odbywa się poprzez przyciski a nie jak sądziłem wcześniej wysterowanie przekaźnika. Przekaźnik uruchamia się tylko w momencie odpalenia silnika i on cały czas jest załączony.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wyjąć skrzynkę wiem które przekażniki są od wycieraczek tylnich ale nie wiem które od okien :notacrook:

 

Rufuse mam pytanie jak się udało Ci wyjąć tą skrzynkę z przekaźnikami?

 

 

Edit:

Ok poradziłem sobie.Teraz mam problem z opisem:

http://megane.com.pl/topic/41595-opis-przekaznikow/

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!