Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

apel o pomoc do wszystkich uzytkownikow megan


renia1.6

Rekomendowane odpowiedzi

witam wysuwam apel opomoc do uzytkownikow renaut megane 1.6 8v ( 96r.) mianowicie chodzi o brak mocy po zagrzaniu sie auta i ponownym odpaleniu silnika - byc moze ktos sie juz spotkal z takim obiawem w tym modelu dodam tylko ze auto jest po wymianie - swiec ,rozrzadu, plynow , oleju i wszystkich filtrow , + pompa wody - opisane obiawy byly juz przed wymiana tych elementow i pozostaly dalej : ( - jesli ktos sie z czyms takim spodkal prosze o porade - moje podejzenia jak rowniez kolegow z forum padaja na ktoras z cewek zaplonowych jesli ktos posiada taka cewke chetnie sprawdze i wrazie potrzeby kupie

 

mam jeszcze pytanie czy podlaczenie do komputera ( w serwisie renaut ) wykryje usterke cewki ? - mowie o przypadku kiedy przyjezdzam na badanioe takim ledwo dyszacym autem? a moze to jakis czujnik ? niemam pojecia i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy ci nie ubywa plynu chladzacego ze zbiorniczka.Jesli tak to uszczelka pod glowica jest do wymiany.Wyciagaj po koleji kazdy z kabli i zobaczysz czy cewka daje iskre na wszystkie swiece.Jesli nie to do wymiany cewka jest.Mozez to zrobic sam .To jest bardzo proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że to tylko niczym nieuzasadniona teoria, to zawsze możesz ją sprawdzić na swoim samochodzie. Nie koniecznie radząc, aby sprawdzali ja inni. Ja pisze co może sie stać, a nie co stanie sie napewno. Ryzyko należy do Ciebie. :-)

Teoretycznie np. samochodów z rozrządem na pasek nie powinno zapalać sie na "pych", żeby pasek nie przeskoczył. Wielu tego nie przestrzega i jest ok. Zdarzają sie jednak przypadki, ze ktoś tego ciężko żałuje.

Nie można niedoświadczonym kolegom podpowiadać rozwiązań, które mogą ich potem drogo kosztować, bo jest to poprostu nieuczciwe. A jeżeli już, to przynajmniej ostrzec czym to grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie o tym mówie ze sprawdzalem to na swoim aucie ,bo tak wlasnie wpadlem na to ze mam cewke do wymiany.Ale ok przyznaje wam racje nie powiem ze nie moze sie stac.Ale z tego co wiem to duzo ludzi tak wasnie sprawdza czy cewki sa dobre,czyli domowym sposobem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia 1,6 Masz leciwe auto, z pewnością z dużym przebiegiem, wieć może katalizator jest już tak zamulony, że po rozgrzaniu sie aż tak bardzo tłumi wydech spalin, że te dławią silnik i stąd ten spadek mocy. U mojego kolegi, co prawda w Astrze, ale tak właśnie było. Udrożnił wydech i objawy ustąpiły całkowicie. Spróbuj....życzę powodzenia. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury który podaje inf do komputera jest przy termostacie jest to ten dolny koszt ok 50zł choć sprawdziłbym też ten katalizator koncepcja jest dobra i bardzo prawdopodobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!