Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o ocenę


Nagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znam się kompletnie na renókach, więc proszę o radę na co zwracać uwagę przy zakupie Scenic II. powiększa mi się rodzinka, a poza tym mam dość komputera w moim oplu.

Limit 17000,00zł Najlepiej benzynka, bo żona nie ma szcunku do diesela XD.

 

Na pierwszy ogień

http://otomoto.pl/renault-scenic-2-dni-w-pl-z-niemiec-46-tys-km-C25492812.html

Jedyna abstrakcja to przebieg tego auta, co sądzicie, jeśli pojade po to autko idzie do serwicu na prześwietlenie. Pytanie czy serwis może nie wykryć zmiany przebiegu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg wg mnie tak jak piszesz jest jakąś abstrakcją. Ale podał VIN więc dzwoń do ASO i się najpierw zapytaj. Poza tym o którego SCENICA, chodzi na zdjęciach są dwa różne i ogólnie za mało zdjęć aby coś konkretnego powiedzieć. Poproś o więcej zdjęć. Jak by przebieg okazał się prawdziwy (cuda się zdarzają) to musi być jakiś inny haczyk. Jak jest bezwypadkowy i z takim przebiegiem to cena jest bardzo niska, nawet jak na rocznik 2003. Co do tego czy ASO wykryje zmiany w przebiegu to jak był systematycznie serwisowany to tak. Niestety przy tym przebiegu powinien być dopiero 2 razy na przeglądzie przez 11 lat i jak po gwarancji nie jeździł na przeglądy to może nie mieć w ogóle historii serwisowej. Mógł też nie jeździć do serwisu (brak historii), cofnąć licznik o 200tkm i pojechać na przegląd pierwszy lub drugi raz. W serwisie będą mieli ostatni wpis np 40tkm i np 10 lat pustki między przeglądami. Natomiast jak przez te 46tkm jeździł co pewien czas z jakimiś głupotami do ASO to da się udowodnić, że to prawdziwy przebieg.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm po namyśle na dalszy plan zchodzi kwestia silnika banzyna/diesel. Mam kilka typów i mało czasu do namysłu. Więc pewnie na podstawie waszych osądów pojadę po nowe autko. Oto moje typy

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-1-9dci-klimatronic-oplacony-niemiec-i2553301186.html

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-1-9-dci-privilage-lux-szklany-dach-i2554825893.html

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-1-9-dci-i2555076888.html

 

Dodano: 23 sie 2012 - 22:05

http://moto.allegro.pl/piekny-renault-scenic-1-9-dci-igla-i2568293267.html

 

doszedl kolejny do typowania.

 

Bardzo proszę o odpowiedź. W niedziele planuję jechać, każda rada oraz wątpliwość bardzo mile widziana!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ostatni:

świeci się jak auto wsioka przed niedzielną mszą. aż ciężko patrzeć, bo wszędzie błysk.

Podrzewane fotele - nie ma,

uchylna tylna szyba - trudno sprawdzić. jakoś na fotkach nie chce tyłka pokazać,

Zestaw głośnomówiący - gdzie?

IMHO: przebieg mocno skręcony jak na ten rocznik, ale gałeczka nie wytarta.

brak zaślepek na mocowania wycieraczek (65 PLN w ASO/kpl.). jak to w innych obszukiwanych - dokładnie oglądnąć, posłuchać, sprawdzić szyby i VIN w ASO

 

PIERWSZY - niczego sobie, urwana rączka od regulacji fotela kierownika, nie ma tempomatu, nie jestem pewien czy ten model BLAUPUNKTA ma pełne sterowanie z kierownicy (no ale jeśli sprzedawca tak pisze...), ciekawe czy jak zerował przebieg przebieg to miał kod do radia? AHA nie ma oryginalnego radia, więc nie ma potrzeby kodu :notacrook:

kiedyś już toczyłem tutaj rozmowę z kimś i faktycznie 99% gum od klapy tylnej ma łączenie centralnie na środku. a ten ma przesunięte w prawo...

alufelgi - nie znam takich w ofercie reno. pewnie ktoś dokładał.

Edytowane przez mrarek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja ;)

w sumie faworytem jest http://moto.allegro.pl/renault-scenic-1-9-dci-privilage-lux-szklany-dach-i2554825893.html

po rozmowie telefonicznej sprzedający zapewnił że posiada wpisy z ASO oraz kilka faktur za naprawy z poza ASO. Zapewnia że wszystko o stanie technicznym podane w opisie się zgadza, po rozmowie wydaje się dość wiarygodny, ale wiadomo do końca pewności nie ma. Minusem jest to że nie posiada zapasowej karty oraz kodów do dorobienia. Nie wiem jaki to koszt. Posiadam Opla Signu i dorabiałem kluczyk było drogo ponad 700 zł :notacrook: nie wiem jak w renault

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRUGI czyli Twój faworyt :notacrook:

- 10 x Air Bag - chyba dorzucił dwa jaśki ;)

- otwieranie klapy z pilota - no no ciekawe JAK ;)

- dodatkowy pakiet oświetleniowy - czyli co autor miał na myśli

- też nie ma żaślepek na mocowaniach wycieraczek

- a haczyk z tyłu to po co? no tak - na mały rowerek dla dziecka ;)

- po odważnikach na alufelgach widać, że zachodnie gamonie to zakładały. w polsce już nawet fajtłapy wiedzą, że odważniki nakleja się od środka

- też to składanie uszczelki-gumy klapy tylnej jest nie na środku

- ja nie mam dziury, jeno zaślepkę w uchwycie na przednim fotelu pasażera. kto i po co tam dłubał?

- ZTCW w roczniku 2004 NIE BYŁO polskiego menu, bo bym już takowe miał ;) czyli coś modyfikowane było na bank

 

koszt dorobienia karty - pytaj na allegro u fachowca z Kaczorów. kod do radia dostaniesz gratis

Edytowane przez mrarek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w du... XD no widzisz jak dobrym krokiem było tu zapytać czyli jednym słowem wszystkie te auta są nie pewne, biorąc pod uwagę polską kreatywność pewnie jakieś składaki, czyli buda bebechy i paiery z różnych aut XD.

No to mam problem bo w takich opcjach i za taką cenę nie ma zabardzo na allegro nic więcej. Pozostaje szukać dalej Xd Tym bardziej że mam do nich ponad 200 km XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie składaki! cwaniaki sprzedawcy wiedzą, że bezwypadkowy nie jest równoznaczne z bezkolizyjny.

a tacy niedouczeni, to nawet nie wiedzą, co sprzedają (vide podgrzewane fotele), więc warto podjechać sprawdzić :notacrook:

Edytowane przez mrarek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm biorąc pod uwagę że będe na weekend we wrocławiu u rodziny a do "Faworyta" mam 70 km. Pojadę i zobaczymy. Po wstępnej rozmowie facet zjechał 1000,00zł, Po doświadczeniach z innymi autami napewno wybiorę się do ASO na przegląd przed zakupem.

Ostatnie moje pyanie to jakie pytania zadać sprzedającemu oraz na co szczególnie zwracać uwagę, o wygląd wiadomo ale np przy zawieszeniu bądź pracy silnika?

Nawiasem czy ASO jest w stanie wykryć zmiany w komputerze pokładowym bądź wykryć ślady kolizji bądź niezgodności przebiegu?

 

Aha bardzo dziękuję za Twój czas Mrarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co szczególnie zwracać uwagę
praktycznie na wszystko - blachy, plastiki, koła, wnętrze (działanie WSZYSTKIEGO: wszystkich trybów wycieraczek, czujników desczu, światła, klimy, szyb, podłokietnika, HF, tempomatu, lusterek etc. etc. etc. etc. bo tego jest dużo!)

 

przy zawieszeniu
wsiadać i jechać, po prostym (czy nie ściąga, jak hamuje) i po dziurach (czy coś nie trzaska)

 

bądź pracy silnika
posłuchać jak pracuje na jałowym, jak się wkręca, jak przyspiesza, czy nie cieknie z turbo, czy nie kopci przy LEKKIM dodaniu gazu

 

czy ASO jest w stanie wykryć zmiany w komputerze pokładowym
TAK. w tym roczniku na 100% nie było polskiego menu

 

wykryć ślady kolizji bądź niezgodności przebiegu
jak dokładnie oglądną i sprawdzą z CLIPem to tak Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałeś to forum to na pewno wiesz, że jeszcze trzeba sprawdzić naklejki na progach/nadkolach. Ponadto tutaj rzadko się o nich mówi, (na zdjęciach ich raczej nie widać), pamiętaj jeszcze o sprawdzeniu naklejek na tylnych słupkach. Wszystkie naklejki tak jak na zdjęciach na tej stronie: KLIK i zobacz jak sprzedający z twoich linków nr 2 zrobił zdjęcia śrub na błotnikach przednich aby pokazać jedna śrubke matową :notacrook:. Czyli gościu zna się na rzeczy.

Ponieważ twoje nr 1 i 2 mają dobre zdjęcia to można je wypatrzeć w nr 1 natomiast w nr 2 (zdjęcie 34) nie widać ich z prawej strony, czyli był tam lakierowany lub jest naświetlone zdjęcie. Naklejek na progach/nadkolach nie widać też na nr 1, a na nr 2 i 4 widać. Nr 3 nie wiem.

No i jeszcze w nr 3 brak dywaników, a w nr 4 brak mocowania tapicerki podłogi pod pedałami, po co zdejmowali? I przebieg mało wiarygodny.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!