Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana płynu chłodzącego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Megane I Coupe 1.4 16V. Chciałem wymienić płyn chłodniczy. Przeczytałem podpięty temat na temat układu chłodzącego, jednak nie udało mi się znaleźć odpowietrzników. Czy ktoś może mi napisać gdzie one są? Zamieszczam zdjęcia silnika.

post-49714-0-32920800-1345707998_thumb.jpg

post-49714-0-64996600-1345708033_thumb.jpg

post-49714-0-72304700-1345708116_thumb.jpg

post-49714-0-26694400-1345708157_thumb.jpg

post-49714-0-12911200-1345708190_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzników na przewodach nie ruszaj bo przeważnie są zastane i się zrywają przez co leci stamtąd woda.

Odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego, odpal silnik i czekaj aż wiatrak się włączy, robię tak we wszystkich autach i niema problemu.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzników na przewodach nie ruszaj bo przeważnie są zastane i się zrywają przez co leci stamtąd woda.

Odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego, odpal silnik i czekaj aż wiatrak się włączy, robię tak we wszystkich autach i niema problemu.

Tak też zrobiłem, bo ktoś to opisał

Z tego co się orientuję w silnikach szesnasto zaworowych nie ma odpowietrzników

Taki mały off. Gdzie masz osłonę silnika?

252871szs.jpg

Autko kupiłem dwa tyg. temu, nie wiedziałem że ma być osłona. Będzie trzeba się rozejrzeć po allegro za tym. Czy ktoś z was może mi powiedzieć jaki to jest "typ" czy "rodzaj" silnika? K7....??? nie wiem gdzie mogę o tym przeczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 16V 95KM ma oznaczenie K4J. To fakt. Ale nie zawsze jest to K4J 750. Mój silnik ma np.oznaczenie K4J 714.

Swoją drogą ktoś wie czym różnią się motory o takich oznaczeniach? :notacrook:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnic zauważonych do tej pory przeze mnie wypatrzyłem, że mój silnik K4J 714 ma elektroniczną przepustnicę czyli pozbawiony jest linki gazu. Jakie jeszcze są różnice pomiędzy K4J 714, a K4J 750 nie mam pojęcia. ;) Ale auto mam zaledwie miesiąc, a szybko się uczę więc pewnie niedługo wypatrzę więcej szczegółów. :notacrook:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 16V 95KM ma oznaczenie K4J. To fakt. Ale nie zawsze jest to K4J 750. Mój silnik ma np.oznaczenie K4J 714.

Swoją drogą ktoś wie czym różnią się motory o takich oznaczeniach? :notacrook:

 

Czy to jest gdzieś "wybite" na silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i tak zbędny balast mający zastosowanie chyba jedynie dla poprawy samopoczucia kierowcy. :notacrook:

W nowych Renówkopodobnych pojazdach też często nie ma tych osłon i np.Dacia Duster z motorem 1.6 jest jej pozbawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!