Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samopoziomowanie reflektrów ksenonowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów jako nowy "szczęśliwy" posiadacz Renault Scenic z roku 2004. Tydzień posiadania auta i 4 usterki natury elektrycznej...

Ale tutaj o ksenonach, otóż po demontażu zderzaka (montaż swiateł do jazdy dziennej) i wysunięcia prawego reflektora (bez żadnego odpinania przewodów) w celu łatwego dojścia do filtra paliwa przy okazji - straciłem samopoziomowanie. :-( Obecnie wygląda, że palniki zapalają się prawidłowo, światła zatrzymane są na pozycji prawidłowej (sprawdzone na stacji diagnostycznej) ale niestety żadnego ruchu po zapaleniu. Przeglądałem podobne tematy jednak tam z reguły wchodziły w tryb awaryjny bądz był to jeden reflektor. Natomiast tutaj jakby ktoś to odłączył w obu i zatrzymał w takiej pozycji jak są teraz. Na komputerze wykazało nie możność połączenia się z ksenonami. Była też wykręcana skrzynka bezpieczników, jednak też bez żadnego odłączania przewodów/wtyczek - po prostu odchylana dalej. Czy gdzieś tam znajduję sie sterowanie reflektorami? Jak diagnozować problem?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oznaczenia ABCD to przewody sterujące czy odnosi się do czegoś innego? Sprawdzę sygnał z obydwu części kostki. Trochę zielony w elektryce jestem, ale będę się uczył ;-) miernikiem najlepiej sprawdzać chyba? Co jeszcze można tak na start sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja bym jeszcze sprawdził najprostszy sposób – odłączyć na chwilę akumulator. Miałem podobną sytuację po wyjęciu reflektorów (odpinane przewody). Po ponownym podłączeniu poziomował się tylko jeden, odłącznie akumulatora pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ku mojemu nieszczęściu odłączenie akumulatora nic nie pomogło. Dałoby radę troszkę wyraźniejszy/większy ten schemat umieścić?

Czy za reflektory odpowiada jeden bezpiecznik czy jest ich więcej?

 

 

Zapomniałem dodać rozwiązania.

Znalazłem spalony bezpiecznik od samopoziomowania w skrzynce pod deska rozdzielczą, lecz po włożeniu całego i zapaleniu świateł przepalił się i ten.

Okazało się, że poluzował się jeden pin w kostce i robił zwarcie. Po usztywnieniu go wszystko wróciło do normy,

Edytowane przez toxic76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!